TJ SOKOL LIBCHAVY - TJ SOKOL ŽIVANICE 2:5 (2:3)
SOBOTA 26.3. 2016, KRAJSKÝ PŘEBOR

Motyčka Matěj - Šrom Michael, Svatoš Michal, Velínský Vojtěch, Rejent Pavel - Židek Radim, Šalda Erik (60. Svoboda Jakub), Jetmar Matěj, Hledík Jan (75. Bechynka Martin) - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

12. Pinkava; 17. Jetmar – 16. (PK) a 30. Lébl; 28. Siska; 71. Černý; 90. Koudela

Až příliš jednoznačný výsledek neodpovídá poměrům na hřišti. I bez mnoha opor, k nimž se tentokrát přidal i kapitán Boštík a brankář Javorski, libchavští dorostenci hráli vyrovnaný zápas, který však poznamenalo velké množství individuálních chyb.

Domáci začali vlažně a už ve 4. minutě mohli prohrávat, proti střele z hranice vápna dobře zasáhl Motyčka. A hned vzápětí si Motyčka připsal další dva důležité zákroky, když dokázal v situaci jeden na jednoho vychytat hostujícího útočníka. Ve 12. minutě tak šly do vedení Libchavy. Hodr na půlce nabral rychlost, obešel protivníka a před bránou našel Pinkavu, jemuž se ve skluzu podařilo dopravit míč do sítě. V 16. minutě z penalty (a nutno říct zbytečné) srovnal Lébl, ale za několik desítek sekund se opět radovali domácí. Soupeř si ani tentokrát nepohlídal Hodra, jehož přihrávku proměnil v gól Jetmar. Od té chvíle však stříleli branky už pouze hosté. Ve 28. minutě míč po přímém kopu Sisky na mokrém trávníku získal nečekaný odskok a skončil za zády Motyčky - 2:2. O dvě minuty později byl obrat dokonán. Po rohovém kopu zůstal neobsazený Lébl, který hlavou přidal svou druhou branku v zápase.

Druhý poločas byl na zajímavé momenty výrazně chudší. Hlavní rozhodčí až zbytečně úzkostlivě posuzoval každý souboj a domácí se nemohli dostat do tlaku. Nejvýraznější příležitost na srovnání skóre měl v 52. minutě Pinkava, jemuž se ovšem nepodařilo přelobovat hostujícího gólmana. V 71. minutě se po málo vídané nedohodě mezi Svatošem a Motyčkou dostal k míči Černý a střelou do prázdné brány zvýšil. V 90. minutě pak nesmyslnou kličku Bechynky potrestal střídající Koudela, a dokonal tak nejpotupnější porážku Libchav v sezóně. Domácí navíc inkasovali pět branek v jednom zápase po prvé od září 2013.

Střely na branku: 8:9