TJ Sokol Libchavy – TJ Jablonné nad Orlicí 0:0, penalty 2:4

AR1: Lukes Zdeněk, AR2: Smola Vojtěch
Žluté karty: 0:2 (36. Krejsa, 62. Špaček)
Diváků: 120
Sestava: Zeman – Prášil, Vaňous, Urbanec, Martinec – Louda, Kopfštein (83. Kovář), Ďuriš (k), Paukert (46. Vítek) – Blažek (66. Hájek), Pavlák

V prvním jarním utkání jsme na vlastním stadionu přivítali bezprostředního konkurenta v boji o čelní příčky z Jablonného.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím hráčům. Do tří „brejkových“ šancí se dostal dosavadní nejlepší střelec soutěže Pavlák, avšak v tomto utkání mu zřejmě nebylo souzeno prosadit se. V 18. minutě pálil pěkně i ztracený syn libchavského fotbalu Jarda Blažek, ale mířil těsně vedle. Tentýž hráč pak zkoušel překonat vynikajícího Šlahoru, v krkolomné pozici, hlavou, jenomže mířil těsně nad jeho branku.

Oba týmy se zjevně ještě neprobudily ze zimního spánku, což dokumentovala ofenzivní nemohoucnost z obou stran. V poločase plném tvrdých osobních soubojů a minima fotbalové krásy se tak do největší šance dostal v 67. minutě Louda, který však po rohovém kopu hlavičkoval nedůrazně a Šlahora jeho pokus lapil. Hosté hrozili přes naši dobře zkonsolidovanou obranu jen velmi sporadicky, se všemi jejich pokusy si bezpečně poradil Míra Zeman.

Utkání gól nepřineslo a tak, již tradičně, rozhodoval penaltový rozstřel. Vše začalo dobře, Urbanec na rozdíl od svého soupeře v první sérii proměnil, následně ho napodobil Louda, ale Kovář ani Vaňous úspěšní nebyli. Hosté se další chyby již nedopustili a odvážejí si plusový bod.

Nepříliš podařený výkon i výsledek se budeme snažit napravit v neděli na hřišti, o záchranu bojující, Sloupnice. Utkání začíná v 16:00, odjezd autobusu je už o dvě hodiny dříve.