SOBOTA 2.4. 2016, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Šalda Erik, Šalda Michal, Svoboda Jakub, Rejent Pavel - Židek Radim, Kovář Martin, Jetmar Matěj, Hledík Jan - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

15. a 85. Shejbal; 31. Křtěn; 43. Plecháč; 65. Tichý; 86. Machatý – 38. Pinkava

Bez tvrdého tréninku to nejde. Ani návrat Javorského, M. Šaldy a Kováře do sestavy první jarní výhru nepřinesl; z hřiště prvních Holic si hosté nakonec odvezli ostudný debakl.

Přitom úvod zápasu patřil právě hráčům Libchav. Už po necelých dvou minutách se v dobré palebné pozici ocitl Rejent, akci nakonec střelou nad zakončil Židek. V 15. minutě libchavští dorostenci vytvořili velký závar v soupeřově velkém vápně, ovšem chyběl větší důraz. A tak bezgólový stav zlomili domácí. Na hraně ofsajdu (a možná i za ní) se objevil nikým nehlídaný Shejbal, který přeloboval Javorského. Od té chvíle převzaly otěže zápasu Holice. V 26. minutě hosty zachránilo břevno a branková konstrukce zvonila i o šest minut později, tentokrát však byl u míče první Křtěn a poslal ho odkyté branky – 2:0. Naději na dobrý výsledek o chvíli později udržel Javorski a libchavští dorostenci se skutečně dočkali snížení. Po přihrávce Rejenta Pinkava přehodil gólmana a poté poslal míč hlavou do sítě. Ani další skvělý zákrok Javorského z 43. minuty nakonec k udržení jednogólového manka nevedl, zaváhání defenzivy totiž potrestal Plecháč.

Na druhý poločas raději zapomenout. I přes nucené střídání svého kapitána domácí na hřišti jednoznačně dominovali, vyhrávali všechny osobní souboje a při odrazech míče měli i více štěstí. Hned v 47. minutě parádně mířenou střelu neuvěřitelně vytěsnil Javorski. V 64. minutě měl kontaktní gól na noze Pinkava, jenže opět chyběl větší důraz. A tak se skóre po rohovém kopu měnilo na druhé straně. Od té chvíle se zápas pouze dohrával a domácí nakonec dokázali přidat ještě další dvě branky.

Střely na branku: 17:3