TJ Sokol Libchavy – TJ Lanškroun „B“ 0:0, penalty 5:4
Vydáno dne 11. 04. 2016 (1021 přečtení)

Krajská I. B třída, skupina B, 9. 4. 2016

Rozhodčí: Kunc František

AR1: Raplík Lukáš , AR2: Papežík Jakub

Žluté karty: 2:4 (17. Ďuriš, 28. Kovář – 47. a 68. Macháček, 55. Kyral, 60. Kristek )

Červená karta: 60. Kristek

Rohové kopy: 5:3

Diváků: 60

Sestava: Zeman – Prášil, Vaňous, Urbanec, Martinec – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Paukert – Kovář (72. Boštík), Pavlák

Za pochmurného sobotního počasí jsme přivítali na vlastním stadionu již tradičního rivala, jímž je rezerva z Lanškrouna.

Na rozdíl od předchozích vzájemných soubojů tentokrát utkání proběhlo relativně v klidu a to jak na hřišti, tak i na tribunách. Předváděná hra našeho mužstva se oproti poslednímu zápasu výrazně zlepšila, avšak ani to nestačilo ke vstřelení gólu. Pozitivem je pak další čisté konto naší obrany, v čele s tradičně dobře chytajícím Zemanem. Hosté se k ohrožení Zemanovy branky dostali pouze po našich individuálních hrubých chybách, ale potrestat je naštěstí nedokázali.

V průběhu druhého poločasu se dostali do dobrých šancí Louda i Kovář, jenže ani oni nedokázali Wendliga prostřelit. Náš tým tak nevyužil ani více než dvacet minut trvající přesilovku po vyloučení Kristka a na jaře se ještě nedokázal prosadit.

V penaltové loterii jsme tentokrát uspěli, když v páté sérii chytil jediný pokus Zeman a protože všichni naši hráči proměnili (Urbanec, Louda, Ďuriš, Pavlák, Kopfštein) druhý bod zůstal v Libchavách.

Nejlepším hráčem byl i ve druhém domácím utkání Radek Urbanec, který zatím na jaře hraje ve velké pohodě. I přes zisk dvou bodů jsme po dlouhé době opustili čelo tabulky, kam se vrátilo Jablonné. V neděli nás čeká derby s rozjetou Řetovou, odjezd autobusu je ve 14:30.