TJ Sokol Řetová – TJ Sokol Libchavy 2:2, penalty 3:4

Branky: 83. Rufer (pk.), 88. Šimek – 35. Urbanec, 92. Pavlák

Žluté karty: 2:3 (54. Müller, 87. Šimek – 59. Pavlák, 75. Louda, 81. Motyčka)

Rohové kopy: 6:8

Diváků: 250

Sestava: Zeman – Vítek, Vaňous, Motyčka, Prášil – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Boštík (67. Hájek) – Urbanec, Pavlák

Do utkání se Řetovou nemohl nastoupit Michal Martinec a po minulém utkání již sezóna skončila i Tomáši Paukertovi. Ztráty však počítali i na jaře vynikající domácí, dalo se tedy očekávat vyrovnané utkání. Další derby tradičních rivalů přineslo, jako obvykle, několik pěkných fotbalových momentů, ale především velkou spoustu osobních soubojů a vyhrocených situací jak na hřišti, tak i mezi lavičkami obou týmů.

Od úvodních minut drželi míč více na svých kopačkách domácí, ale náš soustředěný výkon v obraně jim prakticky neumožnil vytvořit si jakoukoliv příležitost. Jediným zajímavým momentem úvodu tak byl osobní souboj mladého Boštíka, který nekompromisně „zahodil“ mnohem robustnějšího domácího stopera Vencla. O chvíli později už ale domácí zahrozili povedenou střelou Flídra ze stadartní situace, Zeman proti ní však perfektně zasáhl. Ve 35. minutě jsme si rozvzpomněli na vynikající podzimní výkony. Akci zahájil kapitán Ďuriš, následně míč putoval po ose Boštík – Pavlák – Kopfštein až Urbancovi, který s přehledem zakončil přízemní střelou na přední tyč – 0:1. Ve 44. minutě mohl navýšit naše vedení Louda, ale z přímého volného kopu jen těsně minul.

Ve druhém poločase jsme ale opět zcela nesmyslně vyklidili pole. K vidění byla řada osobních soubojů ve středu hřiště, ale větší šanci si nevytvořil ani jeden tým. Domácí se postupem času přece jen přibližovali k našemu pokutovému území, ale několika střelami ze střední vzdálenosti nemohli Zemana překvapit. V 79. minutě se v ojedinělé příležitosti ocitl Pavlák, ale Hůlka jeho padající list dobře vyrazil. O pár minut později už bylo vyrovnáno. V pokutovém území fauloval Motyčka a Rufer nedal Zemanovi šanci – 1:1. Aby toho nebylo málo, tak se v 88. minutě dostali domácí do vedení. Po závaru před Zemanem byl nejdříve u míče Šimek – 2:1. V závěru utkání už plály emoce, které rozdmýchal především opilý hlavní pořadatel, jenž napadl Loudu v prostoru mezi střídačkami. Rozhodčí po tomto incidentu nastavil pár minut, v nichž se ještě Pavlákovi podařilo vyrovnat – 2:2.

Penaltový rozstřel rozhodla větší brankářská kvalita na straně Libchav a asi také větší zkušenosti našich exekutorů. Zatímco Zeman vystihl směr všech domácích pokusů a dva dokázal zneškodnit, tak Urbanec, Louda, Ďuriš a Pavlák se stejně jako o týden dříve nemýlili.

Remízový výsledek lze vzhledem k průběhu utkání označit za spravedlivý, druhý získaný bod pro Libchavy za plusový, i když před utkáním jsme jistě chtěli víc. Domácím hráčům i trenérům nezbývá než pogratulovat k bojovnému výkonu a popřát hodně štěstí při záchraně v soutěži. Ostudu řetovskému fotbalu tak opakovaně dělá jen obvyklý hlavní pořadatel místních zápasů, oficiálně vedený jako vedoucí mužstva, pan Martin Sokol.