SK POLIČKA/POMEZÍ - TJ SOKOL LIBCHAVY 3:1 (2:1)

Javorski Daniel - Šrom Michael, Šalda Michal, Svatoš Michal (46. Jetmar Matěj), Rejent Pavel (46. Svoboda Jakub) - Židek Radim, Kovář Martin, Velínský Vojtěch, Hledík Jan - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

31. Andrle; 43. Vojta; 82. Pazdera – 6. Hledík

Týden po dobrém výkonu proti České Třebové tvrdá facka. A nutno říct, že zasloužená...

Libchavští přitom začali hodně aktivně a po dvaceti minutách mohli vést klidně o tři branky. V 6. minutě Pinkava odcentroval na Kováře, který přihrál ještě lépe postavenému Hledíkovi, a hosté vedli. V 15. minutě se do výhodné střelecké pozice protlačil Pinkava, ale jeho střelu brankář dokázal vyrazit a následné dorážky skončily pouze na tělech domácích hráčů. Gólem neskončil ani průnik Židka, který místo přihrávky střílel jen do boční sítě. Postupem času však iniciativu převzali domácí, jimž se dařilo hrozit především po standartních situacích; ve 31. minutě po rohovém kopu zůstal nehlídaný kapitán Andrle, jenž srovnal. Ve 43. minutě měl Hodr před sebou poloodkrytou bránu, jenže minul. A z následného útoku na druhé straně skóroval Vojta, který byl na hřišti v průběhu celého zápasu jednoznačně rozdílovým hráčem.

Ve druhém poločase byl z hráčů Libchav bohužel nejvíc vidět brankář Javorski, který si na své konto připsal několik důležitých zákroků. Jedinou opravdu výraznou šanci měl Pinkava, radost mu ovšem zkazil obránce, který na brankové čáře zastoupil domácího gólmana. O výsledku utkání definitivně rozhodla 82. minuta, kdy Pazdera odstavil Šaldu a pohodlně uzavřel na 3:1. Frustrující zápas plný smolných odrazů míče a neodpískaných faulů ještě podtrhlo zranění dvou hráčů.

Šanci na nápravu budou mít libchavští dorostenci už v sobotu, kdy v třaskavém derby přivítají rivala z Ústí nad Orlicí.

Střely na branku: 13:6