TJ Sokol Libchavy – TJ Horní Újezd 4:0 (1:0)

Branky: 48. a 77. Kopfštein, 8. Pavlák, 64. Urbanec

Žluté karty: 4:0 (39. Urbanec, 43. Vítek, 80. Prášil, 82. Louda)

Rohové kopy: 6:3

Diváků: 90

Sestava: Zeman – Vítek, Vaňous, Motyčka, Prášil – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Boštík – Urbanec (76. Kovář), Pavlák (72. Hájek)

Po sérii nepřesvědčivých výsledků jsme na domácím stadionu přivítali sedmý tým tabulky z Horního Újezdu. Hostům se na jaře zatím také příliš nedařilo, pro nás byl tedy zisk tří bodů jednoznačným cílem.

Od úvodních minut naši hráči pevně uchopili otěže zápasu a zmáčkli hosty na jejich polovině. Újezdští vyrukovali s čerstvě sedmnáctiletým gólmanem Havlíkem v základní sestavě a ten musel již v 8. minutě lovit míč ze sítě. Po Loudově dlouhém „autu“ vyskočil nejvýše kanonýr Pavlák a definitivně tak zažehnal trápení z úvodu jara – 1:0. To však bylo, co se týče branek, v prvním poločase vše. Ve 12. minutě se po Ďurišově pěkné přihrávce neujala Urbancova střela a o pět minut později se ve vápně ocitli Pavlák, Urbanec i Ďuriš, po vzájemné kombinaci však nikdo nedokázal balón dostrkat za Havlíkova záda. Ve 30. minutě se v obrovské šanci ocitl opět Dan Ďuriš, který po Loudově povedené akci netrefil odkrytou branku.

Druhý poločas probíhal prakticky jako přes kopírák s jedním zásadním rozdílem – proměnili jsme šance. Hned ve 48. minutě se k přímému volnému kopu postavil Kopfštein a parádně zvýšil na 2:0. V 64. minutě se po Ďurišově rohovém kopu prosadil Urbanec – 3:0. V 77. minutě pak předvedl další krásnou akci Louda, který obešel všechno co mu stálo v cestě včetně Havlíka a nahrával před odkrytou branku, kde se poněkud krkolomně neprosadili Hájek ani Boštík, ale Milan Kopfštein už naštěstí ano – 4:0.

Opomenutí šancí hostů není úmyslem, jen si zkrátka žádnou zaznamenání hodnou nedokázali vytvořit. Náš tým tak splnil očekávání a vybojoval poprvé na jaře tři body. Pronásledování vedoucího Jablonného tak pokračuje, ovšem už příští týden zajíždíme na hřiště do Svitav, kde se střetneme s tamním „béčkem“. To se netají postupovými ambicemi, takže budeme rádi, pokud nás pojedete podpořit.