FK AGRIA CHOCEŇ - TJ SOKOL LIBCHAVY 3:3 (1:1), pen. 4:2

Sestava:

Javorski Daniel - Šrom Michael, Šalda Michal, Velínský Vojtěch, Svoboda Jakub - Židek Radim, Kovář Martin, Jetmar Matěj (36. Šalda Erik), Hledík Jan - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

29. Hanus; 67. Kubový; 77. Mikulík – 2. a 91. Pinkava; 51. Svoboda

Libchavští sice dvakrát v zápase vedli, ovšem nakonec alespoň bod zachraňovali opravdu na poslední chvíli.

O tom, že zápas začíná už s hvizdem rozhodčího, libchavští dorostenci přesvědčili soupeře i tentokrát. Ještě než na tabuli naskočila minuta hry, Židek přihrál Hodrovi, který ideální přihrávkou rozběhl Pinkavu, jehož střelu na cestě do sítě gólman dokázal pouze zpomalit. Domácí poté přidali, ale jejich zakončení scházela větší přesnost. Ideální příležitost na vyrovnání jim tak nabídli hosté sami, když po hloupé chybě ve vlastním vápně místo odkopu míče přišel faul a rozhodčí nařídil penaltu – 1:1. Ta se nejspíš měla kopat i na druhé straně, ale pomezní situaci vyhodnotil jako ofsajd. Když pak střelu Pinkavy vyrazil Horníček, do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle znovu lépe vstoupili hosté. Střelu Pinkavy z 50. minuty domácí brankář ještě dokázal vytěsnit, ale po následném rohu nejvýše vyskočil Svoboda a hlavou poslal Libchavy znovu do vedení. Choceň však i zásluhou nedůrazného počínání hostujícího týmu dokázala v 67. minutě srovnat. V 72. minutě Hodr neuvěřitelným způsobem předběhl obránce, který měl k míči daleko blíž, ale centr těsně před Pinkavou přizvedl jeden z protihráčů. Do vedení tak šli domácí, kdy opětovného nedůrazu v libchavské šestnáctce využil Mikulík. Když už se zdálo, že hosté odjedou bez bodu, v nastaveném čase se po rohovém kopu Židka prosadil Pinkava.

K bodu navíc však bylo daleko. V penaltovém rozstřelu totiž k naší smůle vládl domácí brankář Horníček, který chytil hned tři penalty.

Střely na branku: 10:8