Mladší přípravka: turnaj v Bystřici nad Pernštejnem

Velké Meziříčí           -          Libchavy                    0:1

Branky: Craig

Libchavy                    -           Velká Bíteš                0:3

Rožná                         -           Libchavy                    0:3

Branky: Craig, Martin, Kuba S.

V základní skupině se nám dařilo. Vyrovnaný první zápas rozhodla jedna proměněná šance. Kluci si ještě zvykali na jiná pravidla, menší branky 2x3m, rozehrávku z autu ne vhazováním, ale ze země s možností míč vyvést.

V druhém zápase byla Bíteš silovější a po zásluze vyhrála. V posledním zápase skupiny jsme přehráli Rožnou a postoupili mezi nejlepších 8 týmů.

Play-off

O 1.-8.místo

Libchavy        -           Světlá nad Sázavou                         1:5

Branky: Štěpán

Hned v úvodu jsme 2x inkasovali a soupeř nás přehrával. Pak jsme ještě inkasovali, ale do poločasu bojovník Štěpán snížil a vrátil nám naději. Ve druhém poločase jsme předvedli nejlepší fotbal na jaře, krásné kombinační i individuální akce. Bohužel nás vždy gólman vychytal. A jak to bývá, další góly vstřelil soupeř.

O 5.-8. místo

Libchavy        -           Měřín              2:3

Branky: Honza, Craig

Opět jsme nezachytili začátek a po dvou chybách prohrávali 2:0. Kluci to nevzdali a pokračovali ve výborném výkonu z předešlého zápasu. Odměnou bylo vyrovnání ještě do poločasu. První branku zařídil Bóra, kdy z autu rychle vyvezl míč a než se soupeř vzpamatoval vystřelil. Vyrovnal po individuální akci Craig. Bohužel hned na začátku druhé půle soupeřův oblouček z půlky zapadl pod břevno naší branky. Šance na vyrovnání jsme měli, ale bez využití.

O 7. místo

Libchavy        -           Svratka                      3:3       penalty 1:2

Branky: Míra, Martin, Craig

Poslední zápas byl jako na houpačce. Prohrávali jsme 0:1, otočili na 2:1, měli převahu, šance. Po jedné z nich, kdy zakončoval Martin krásnou kombinaci do prázdné branky, jsme už zvedali ruce, ale obránce se ještě stačil vrátit a vykopnout míč z branky.  To byl asi zlom zápasu, neboť za chvíli jsme prohrávali 2:3. Závěrečný nápor přinesl jen vyrovnání. V penaltách jsme 2x minuli branku a slavil soupeř.

Dresy pere a suší: Petr Marhold - Děkujeme.

Krásný turnaj,

Na nová pravidla jsme si rychle zvykli a po celý turnaj jsme hráli hezký fotbal. Spousta povedených kliček, převzetí míče, přihrávek, které měli oči, střel. I výsledkově to nebylo špatné, ze 16 týmů jsme byli na 8.místě. Vítězem se stala Jihlava.

Turnaj měl i společenský význam, veškerý výtěžek byl věnován místnímu stacionáři Rosa.

Kluci si během turnaje mohli vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku, slalom poslepu, podepsat se poslepu. Dále si prohlédli nové auto uzpůsobené na převoz postižených. A samozřejmě obsadili i další atrakce, skákací hrad, střelbu ze vzduchovky.

Jelikož jsme jeli busem, jeli s námi i rodiče a celý turnaj nám byli oporou.

Závěrečný velmi povedený turnaj jsme zakončili v nedaleké pizzérii.

Brankář: Matěj Čermák, Kuba Fišer

V poli: Martin Aubus, Craig Henderson, Kuba Schauer, Petr Marhold, Štěpán Bašník, Míra Marek, Matěj Čermák, Kuba Fišer, Honza Borovička

Trenér: David Fišer,  Milan Šalda