TJ SOKOL LIBCHAVY - ŽSK TŘEMOŠNICE 7:3 (4:2)

Sestava:

Javorski Daniel - Šrom Michael, Šalda Michal, Velínský Vojtěch (46. Svoboda Jakub), Rejent Pavel - Židek Radim, Hledík Jan (66. Kollert Matyáš), Jetmar Matěj (58. Šalda Erik), Boštík Jaroslav - Pinkava Tomáš (78. Felgr Adam), Hodr Matěj

Střelci:

18. a 21. Boštík; 27., 59. a 61. Pinkava; 35. Hodr; 81. Židek – 11. Šindelář; 20. Šťastný A.; 57. Široký

Hráči ročníku 1997 ve svém posledním domácím zápase za dorost slavili vítězství, v atraktivním zápase padlo celkem deset gólů.

To, že žádný z týmů nebude chtít jen bránit, se ukázalo hned v úvodních minutách. Domácí sice do utkání vstoupili aktivněji, ale do vedení se ve 12. minutě dostali hosté, když nepřesné rozehrávky využil Šindelář. V 16. minutě mohl hlavou srovnat Pinkava, jenže mířil nad. O dvě minuty později už ale bylo sovnáno, když Boštík dorazil nepříliš povedenou Židkovu ránu z přímého kopu, kterou však gólman Oswald nedokázal udržet. Ani ne za další dvě minuty však hráči Třemošnice předvedli rychlý protiútok, na jehož konci byla gólová střela Šťastného. Tím ovšem divoký úvod zdaleka neskončil. Téměř vzápětí totiž bylo znovu srovnáno – Pinkava přihrál Boštíkovi a ten i podruhé v zápase ukázal, proč na jaře patří k oporám A mužstva – 2:2. Hosté mohli po chvíli odpovědět, ale střela z dálky po nepřesvědčivém odkopu Javorského minula prázdnou libchavskou branku. Ve 27. minutě mohl domácí poslat do vedení Pinkava a následně i Hledík, ale hostujícího brankáře nepřekonali. Ovšem po následném rohu se už Libchavští radovali; Židkův roh do brány hlavou usměrnil Pinkava. Pojistku přidal ve 35. minutě Hodr, když v plné rychlosti přebral přihrávku od Pinkavy a poté fantastickým lobem nedal Oswaldovi nejmenší šanci zasáhnout.

Ve druhé půli hosté více otevřeli hru, a tím ještě pomohli zvýšit tempo zápasu. Šance střídala šanci a diváci se museli bavit. V 50. minutě hosté už podruhé v zápase netrefili prázdnou bránu a vzápětí další velkou šanci musel zlikvidovat Javorski. Libchavský brankář se musel dvakrát vytáhnout i v 57. minutě, ani on však už nestačil na dorážku Širokého. Jenže za dvě minuty už to bylo zase o dva góly. Na Židkův roh si naběhl Pinkava a hostující gólman se za jeho hlavičkou stihl jen ohlédnout – 5:3. A za dalších sto dvacet sekund bylo ještě veseleji – Boštík na půlce nůžkami přihrál Hodrovi a ten do samostatného úniku vyslal Pinkavu, který se svou třetí a celkově 31. brankou v sezóně dotáhl na slatiňanského Jeníčka na špici tabulky střelců. Hned vzápětí navíc mohl přidat další zásah, ale na dlouhou nohu brankáře nepřekonal. Přesto libchavští dorostenci nakonec ještě jednou skórovali. Po narážečce s Kollertem se prosadil Židek.

Střely na branku: 12:12