TJ SOKOL LIBCHAVY - SK POLIČKA/POMEZÍ  1:6 (1:3)
SOBOTA 3.9. 2016, KRAJSKÝ PŘEBOR

Horníček Filip (46. Motyčka Matěj) - Felgr Adam, Sýkora Daniel, Velínský Vojtěch, Šrom Michael - Šalda Erik, Jetmar Matěj (72. Chejnovský Milan), Hledík Jan, Kašpar Jiří - Hodr Matěj, Hrabovský Jan (24. Kollert Matyáš)

Střelci:

38. Šalda – 6. Čori; 26. Čáslavský; 39. Andrle; 53. Jukl; 84. Jíra; 90. Voráč

Minulý týden se výhrou 5:1 nad Moravskou Třebovou s dorostem rozloučil hlavní trenér Vladimír Novák, který jako dosud jediný vedl libchavský dorost v krajských soutěžích. Během čtyř let odtrénoval celkem 86 soutěžních utkání s bilancí 46 výher, 12 remíz a 28 porážek. Ještě o dva roky déle u dorostu působil asistent trenéra či vedoucí mužstva Jaroslav Vítek (Apin). Oba se přesunuli k libchavskému A týmu.

Porážku při své premiéře na lavičce musel skousnout Radek Urbanec, ale až hrozivé skóre příliš nevypovídá o poměrech na hřišti. Hosté totiž těžili zejména z výškové převahy (čtyři branky vstřelili po standartních situacích) a schopností svého kapitána.

Prvnímu gólu, který v 6. minutě vsítil Čori, navíc předcházel neodpískaný zákrok na jednoho z domácích obránců. Hosté si první vážnější šanci vytvořili až v 27. minutě, kdy své sólo po levé straně zakončil gólem Čáslavský. Domácí se snížení dočkali v 38. minutě, kdy Šalda neskutečným zpsobem poslal svůj přímý kop z nějakých 25 metrů ke vzdálenější tyči. Hosté však bleskově odpověděli - taktéž po přímém kopu se hlavou prosadil Andrle.

Ve druhém poločase (i přes poměrně vyrovnaný průběh), stříleli branky už jen hráči Poličky. Na 4:1 zvýšil v 53. minutě Jukl, v 84. minutě se po dorážce přímého kopu prosadil Jíra. Domácí nakonec museli kalich hořkosti vypít až do dna. V poslední minutě totiž po rohovém kopu šestý gól z osmé (!) střely na branku přidal Voráč.

Střely na branku: 4:8