TJ LANŠKROUN - TJ SOKOL LIBCHAVY  1:3 (1:1)
SOBOTA 10.9.. 2016, KRAJSKÝ PŘEBOR

Motyčka Filip - Šalda Erik, Sýkora Daniel (28. Chejnovský Milan), Felgr Adam, Šrom Michael - Kollert Matyáš (89. Šalda Patrik), Velínský Vojtěch, Jetmar Matěj, Hodr Matěj (78. ČK) - Pinkava Tomáš (83. Šrom Marek), Kašpar Jiří

Střelci:

27. Marek – 7. Hodr, 57. Pinkava; 75. Jetmar

Po drtivé domácí porážce libchavští dorostenci odcestovali na horkou lanškrounskou půdu, kde ve vypjatém zápase nakonec dokázali zvítězit. Ve všech ohledech bylo patrné zlepšení, k čemuž výrazně přispěl i návrat Pinkavy.

Právě libchavský útočník v 7. minutě postupoval do otevřené obrany, a přestože byl čistě zastaven, míč sebral Hodr, prohnal se mezi obránci a chladnokrevně zakončil - 0:1. O chvíli později se situace málem opakovala, ale Hodr tentokrát netrefil míč dobře. Domácí hrozili především ze standartních situací a střelami z dálky. K vyrovnání se však dostali téměř zadarmo po špatném odkopu od brány, po němž se prosadil Marek. Hráči Libchav byli vyrovnávácím gólem evidentně rozhozeni a od dalšího gólu je zachránil jen reflexivní zákrok Motyčky.

Do druhého poločasu hosté nevstoupili vůbec dobře a znovu se musel činit Motyčka. Nápor Lanškrouna však utlumil Pinkava, který po rohu hlavou poslal svůj tým do vedení. A mohlo to být téměř vzápětí už o dva góly, když se před domácí brankou zjevil osamocený Jetmar, ale brankář Vlček dobře vyběhl a střelu zneškodnil. Jetmar se však gólu přece jen dočkal. V 73. minutě po centru Hodra na dvakrát dokázal protlačit míč do sítě. Uklidnění ale nepřišlo. Na hřišti se hodně přiostřilo, k čemuž výrazně napomohlo i zvláštní posuzování ze strany rozhodčího. Ten v 78. minutě vyloučil Hodra, který neunesl fakt, že po zákroku na jednoho z libchavských hráčů nebyla přerušena hra, a nelichotivě na to hlavního arbitra upozornil. V samotném závěru se počet hráčů vyrovnal; po ostrém skluzu druhou žlutou kartu viděl Šembera.

Střely na branku: 7:5