Turnaj mladších přípravek - Libchavy "C" - 22.10.2016
Vydáno dne 22. 10. 2016 (362 přečtení)

Okresní soutěž - turnaj mladší přípravky - Libchavy "C" - 22.10.2016, Libchavy

Turnaj mladší přípravky Libchavy „C“ – 22.10.2016 Libchavy
V sobotu 22.10. jsme při domácím turnaji na libchavském hřišti přivítali celkem 4 týmy k dalšímu poměření fotbalového umění na úrovni okresní soutěže mladších přípravek. Tentokrát se, kromě domácích černo-žlutých „vosiček“, zúčastnili ještě borci ze Srubů, z Jablonného nad Orlicí a z Řetové. Zápasy se hráli 2x 15 minut a po ranní mlze nás turnajem provázelo příjemné podzimní sluníčko.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti hráčům z Jablonného, kteří byli v průměru o 2 roky starší, než ti naši a bylo to znát hlavně v osobních soubojích, kdy naši, někteří i o 2 hlavy nižší kluci, prostě nemohli fyzicky ustát a přetlačit podstatně narostlejší soupeře. Našim nechyběla bojovnost, ale vzhledem ke svým tělesným proporcím postupně trošku ztráceli na tlaku a lehce podlehli nepříznivému výsledku, který se postupně navyšoval. V poločase tak kluci z Libchav prohrávali 0:5 a ve druhém poločasu ještě 3 další branky dostali, ale nakonec se alespoň Davidovi Žďárskému podařilo vsítit jeden „čestný“ gól. Kluky musíme pochválit za snahu a bojovnost, není to pro ně lehká úloha, když byli na jaře zvyklí téměř každého porážet, tak najednou dostat takovou „nálož“.
Druhý zápas proti Řetové se hrál poměrně dlouho bez branek, zápas byl hodně vyrovnaný, co do kvality fotbalu, což se ale opět nedalo říct o výškovém poměru obou mužstev. Kde ale klukům chyběly centimetry, tam to doháněli bojovností, urputností a snahou. Chvílemi tedy některým docházely síly, protože tam, kde soupeři stačily k doběhnutí kroky 3, naši jich museli udělat minimálně 5. Nakonec se podařilo našemu nejlepšímu střelci Davidu Žďárskému dát 2 góly a dobrými obrannými zákroky i dobře chytající Markétkou v brance jsme soupeři povolili vstřelení pouze 1 branky a tento zápas jsme vyhráli 2:1.
Před nastoupením k poslednímu zápasu bylo vše otevřené, všechna mužstva měla po 1 výhře a 1 prohře, dopadnout to tedy mohlo jakkoliv.
Proti našim klukům a Markétce však do posledního klání nastoupili kluci ze Srubů, které se nám v letošní podzimní sezoně ještě nepodařilo porazit. Naši kluci v poli hráli poměrně dlouho vyrovnaně, pak se ale trocha toho štěstí přiklonila na stranu soupeře a dostali jsme 2 góly. Do poločasu se nám ale podařilo krásnou akcí, snížit na stav 1:2. Akci začal David Žďárský v obraně, kdy přihrál útočníkovi Kubíkovi Krčálovi a ten našel mezírku mezi obranou soupeře, přihrál volnému Matouškovi Muchovi a ten dal krásný gól. Po této vydařené akci jsme všichni konečně viděli úsměv na tváři i u našeho trenéra Romana Žďárského. Tento zápas se nám nakonec sice nepodařilo vyhrát, dostali jsme v druhé půli ještě 3 góly a David Žďárský z penalty pouze snižoval na konečné skóre 2:5, ale právě akce, kdy se klukům podaří si přihrát a rozebrat trochu hru silnějších soupeřů, nám dává naději do dalších soubojů, že hrát se dá proti každému a vždy se začíná za stavu 0:0, takže je zbytečné se dopředu bát jakéhokoliv soupeře.
Naši kluci i trenéři vědí, na čem je potřeba zapracovat, kde jsou ještě rezervy a kdo se v čem musí zlepšit, pokud chceme opět častěji zažívat pocity z vítězství, než utěšovat tým po prohraných zápasech.
Celý tým musíme pochválit za snahu a nasazení a po celkově hodně vyrovnaném turnaji nakonec obsadil hezké 3.místo. Hráli v sestavě: brankářka - Markétka Karbulková, útok – Kubík Krčál, Péťa Pávek, Honzík Navrkal, Denis Neugebauer, obrana – David Žďárský, Matěj Schauer, Štěpánek Provazník a Matoušek Mucha.
Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.