Turnaj mladší přípravky Libchavy „C“ – 29.10.2016 Jablonné nad Orlicí
Vydáno dne 29. 10. 2016 (432 přečtení)

Okresní soutěž - turnaj mladší přípravky Libchavy „C“ – 29.10.2016 Jablonné nad Orlicí

Poslední říjnovou sobotu jsme se vypravili na poslední podzimní turnaj v roce 2016 hraný venku, do Jablonného nad Orlicí. Kromě nás a domácího Jablonného se turnaje zúčastnily ještě 2 týmy z České Třebové. Nebyli jsme tentokrát v plné sestavě, protože někteří hráči byli na prázdninových pobytech.
V prvním zápase jsme nastoupili proti borcům z České Třebové a již tradičně to byl takový „probouzecí“ zápas, trošku rozespalosti a k tomu podzimní sychravé ráno, tak nám chvíli trvalo, než jsme se rozehráli a dostali se do plného nasazení. Naštěstí to tak po ránu mívají všichni, takže soupeř našeho ranního „dopékání se“ nevyužil, v prvním poločase jsme dali pouze 1 branku, ale ve druhém poločase už to byl mnohem lepší výkon a postupně jsme přidali další 3 branky, soupeř proti tomu pouze jednu jedinou, takže jsme vyhráli poměrem 4:1. Góly za Libchavy dávali po jednom – David, Péťa, Matoušek a Matěj.
Ve druhém zápase jsme nastoupili proti druhému českotřebovskému týmu a tam byla od první chvíle vidět naše jasná dominance. Dařilo se téměř vše a všem, velice mile překvapil Honzík Navrkal, který dal po sólové akci krásný gól a protože jsme v poločase vedli již 5:0, dostala ve druhém poločase šanci také naše brankářka Markétka, aby si zahrála v poli a v brance jí tak nahradil David. Markétka si to evidentně užívala a dařilo se jí jak v útoku, tak v obraně a postupně soupeři nasázela 4 góly. Další góly ještě přidali 3x Péťa a 2x David, takže konečné skóre bylo více, než příznivé, tedy 10:0.
Do třetího, posledního, zápasu jsme šli proti domácímu týmu, který již dobře známe, víme, že jejich kluci jsou větší, silnější a trošku starší, ale ve snaze bojovat o konečné vítězství v celém turnaji, naši kluci vyhrábli poslední síly a odhodlání a šli do toho naplno. Bylo to jako na houpačce, nejdříve jsme prohrávali, v poločase o 2 branky 1:3, ve druhé půli se ale začalo více dařit našemu nejlepšímu střelci Davidovi a nasázel postupně 3 branky za sebou, takže jsme rázem vedli, pak se skóre vyrovnalo, následně jsme opět vedli a zbývaly zhruba 3 minutky do konce. Už už jsme se chtěli začít radovat, ale bohužel jsme udělali 2 hrubé chyby, které byly následně potrestány gólem a my tak v poslední minutě přišli o konečné vítězství. Gólově se v tomto zápase dařilo pouze Davidovi, který dal postupně 5 gólů, soupeř jich dal o jeden více, nakonec jsme tedy podlehli 5:6. Jednalo se o velice povedený zápas, kdy se skóre i štěstí přelévalo jako písek v přesýpacích hodinách, chvíli byli nahoře jedni, za chvilenku ale již ti druzí. A protože to byl zápas s domácími borci, bylo to hodně podporované i hlasově ze stran přihlížejících rodičů.
Celý tým musíme pochválit za velkou bojovnost, snahu a nasazení, což předvedli především v posledním zápase a obsadili tak krásné 2. místo, hned za domácími. Byla to tak příjemná tečka za venkovními turnaji a již teď se těšíme na boje v tělocvičnách.
Libchavy hráli v sestavě: Markétka Karbulková, David Žďárský, Péťa Pávek, Honzík Navrkal, Štěpánek Provazník, Matěj Schauer a Matoušek Mucha.
Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.
Konečné pořadí:
1.       Jablonné nad Orlicí
2.       Libchavy „C“ (góly – 8x David Žďárský, 4x Péťa Pávek, 4x Markétka Karbulková, 1x Honzík Navrkal, 1x Matoušek Mucha, 1x Matěj Schauer)