Vánoční halový turnaj mladší přípravky 2010 a mladší...
Vydáno dne 03. 12. 2016 (407 přečtení)

Vánoční turnaj mladší přípravky ročníku 2010 a mladší - Libchavy 3.12.2016

První prosincovou sobotu jsme se sešli v libchavské tělocvičně k „tradičnímu“ vánočnímu halovému turnaji našich nejmenších fotbalových nadějí, tedy mladší přípravky ročníku 2010 a mladší.

Sjelo se celkem 6 týmů, z toho byly 2 domácí z Libchav a dále z Chocně, Ústí nad Orlicí, Letohradu a České Třebové. Domácí týmy byly vytvořeny z mladší přípravky „C“ a doplněné o pár hráčů ročníku 2010, kteří zatím bojovali pouze za družstvo „bambín“. Týmy byly rozděleny do 2 skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, 2 x 8 minut a následně se podle výsledků hrálo o konečné umístění.

K prvnímu zápasu nastoupilo mužstvo Libchavy „A“ proti klukům z Ústí nad Orlicí  a po dvoubrankovém vedení v poločasu dokázali domácí svoje vedení ve druhé půli ještě navýšit a přestože i jednou inkasovali, nakonec vyhráli poměrně hladce 4:1. (góly dávali 2x David Žďárský, Honzík Navrkal a Péťa Pávek).

Další utkání bylo mezi druhým domácím týmem Libchav „B“ a Chocní. Zápas to byl hodně vyrovnaný, s několika šancemi na obou stranách, ale nakonec bez jakéhokoliv úspěšného zakončení, takže skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

Ve třetím zápase se utkali opět domácí Libchavy „A“ tentokrát s Letohradem a opět po dvoubrankovém vedení v poločase dokázali ve druhé půli ještě jeden gól přidat a nakonec zvítězili 3:0, kdy se o všechny góly postaral Honzík Navrkal.

V dalším klání se utkalo libchavské „béčko“ s týmem z České Třebové a dostalo se poměrně rychle gólem Kubíka Krčála do vedení 1:0. Nakonec po vyrovnaném souboji již žádný další gól nepadl a tímto skórem utkání také skončilo. Následovala utkání Ústí nad Orlicí proti Letohradu, které skončilo remízou 1:1 a utkání Chocně proti České Třebové, které skončilo jasným vítězstvím Chocně poměrem 5:0. Tím se stanovilo pořadí ve skupinách a vzešli z toho následní soupeři v boji o konečné umístění.

V boji o 5.místo se utkali kluci z Letohradu s týmem České Třebové a stav zápasu se přeléval jako písek v přesýpacích hodinách, nejdříve vedl Letohrad 2:0, pak Česká Třebová srovnala skóre na 2:2, následovalo opět vedení Letohradu ale touha po vítězství byla nakonec silnější u týmu České Třebové, kde nakonec kluci zvítězili o gól, tedy 4:3 z pohledu České Třebové.

Následoval již souboj o „bednové“ umístění mezi týmy Libchav „B“ a Ústím na Orlicí. Do poločasu se domácím borcům podařilo vsítit postupně 3 góly, ke kterým ve druhé půlce přidali ještě další 2 a zvítězili tak, na první pohled poměrně hladce, ale po urputném boji, 5:0. (góly postupně dali Kuba Krčál, Markétka Karbulková, která v posledním zápase vyměnila post brankářky za post hráče v poli, gól si dal také Štěpánek Provazník a 2 góly dal Denis Neugebauer).

No a šlo se do finále, které bylo mezi domácím týmem Libchav „A“ a Chocní. Boj to byl od první minuty nelítostný, kluci lítali zprava doleva a zase zpět, chvílemi to bylo trošku zbrklé a uspěchané, všichni by chtěli dát ten rozhodující gól, šance byly na obou stranách ale dobrou obranou se drželo hodně dlouho bezbrankové skóre a jak rychle se blížil konec zápasu, bylo jasné, že to bude zřejmě o „zlaté“ střele, která se nakonec asi 1,5 minuty před konečným hvizdem rozhodčího, podařilo dát z kopačky choceňského hráče. Na to již domácí nedokázali odpovědět a pořadí celého turnaje bylo následující:

1.místo – Choceň (nejužitečnější hráč byl Tomáš Vích)

2.místo – Libchavy „A“ (nejužitečnější hráč byl David Žďárský)

3.místo – Libchavy „B“ (nejužitečnější hráč byl Kuba Krčál)

4.místo – Ústí nad Orlicí (nejužitečnější hráč byl David Minhanh)

5.místo – Česká Třebová (nejužitečnější hráč byl Lukáš Keprt)

6.místo – Letohrad (nejužitečnější hráč byl Alex Gregor)

Individuální ocenění si odnesli tito hráči:

Nejlepší střelec – Honzík Navrkal z týmu Libchavy „A“ – celkem dal 4 branky

Nejlepší brankář – Ondřej Enoyš z týmu Ústí nad Orlicí

Nejlepší hráč – Roman Šulc z Chocně

Děkujeme všem, kteří přišli kluky podpořit a zafandit :)

Kluci a Markétka z týmu mladší přípravky „C“ měli po ukončení turnaje domluvené zakončení úspěšného roku 2016 společným bowlingem v Radavě, kde dostali krásné sošky fotbalistů, každý se svým jménem a ročníkem působení v mladší přípravce – od svého trenéra, Romana Žďárského, který každému individuálně památečního fotbalistu předat s pár slovy, v čem je kdo dobrý a na co se má zaměřit v dalších zápasech. Společně jsme tedy poseděli a užili si příjemné odpoledne.

Příští týden nás čeká poslední halový turnaj letošního kalendářního roku, tentokrát pojedeme do Chrudimi a všichni hráči už jsou znovu zdravě bojovně naladěni s touhou po vítězství, tak budeme držet pěsti :)

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.
Videa z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Zapsala: Zita Krčálová

Dresy perou: Krčálovi