áčko: Libchavy - Žamberk 3:1
Vydáno dne 04. 09. 2006 (819 přečtení)

Domácí v nejsilnější možné sestavě se do hostů zakousli hned od počátku. Vytvořili si tlak, který korunovali v 16. minutě první brankou: trestný kop z pravé strany rozehrál Mačát a ke všeobecnému překvapení všech skončil míč v síti.

Po dvou minutách šel sám na žamberskou bránu Vídeňský, jeho střela ovšem minula o vlásek levou tyč. Ve 22. minutě rozehrál domácí Bartoš rohový kop, naběhl si na něj Šimek a hlavou zvýšil na 2:0. Ve 34. minutě nebezpečně vystřelil Huška, jeho střela však skončila vedle. Byla to vůbec první střela hostů směrem na libchavskou bránu. Ve druhé půli se Žamberští zlepšili, hra se vyrovnala, akce se střídaly na obou stranách. Ve 72. minutě chytře rozehrál domácí David a Vídeňský natřikrát překonal žamberského brankáře na 3:0. Po sérii střídání unikl v 78. minutě domácí obraně Menzel a snížil na 3:1. V nervózním závěru došlo ke dvěma vyloučením. V 85. minutě musel pod sprchy domácí Bartoš po druhé žluté kartě. To samé se stalo osudným také žamberskému Huškovi, jenž po závěrečném hvizdu rozhodčího napálil míč směrem na domácí diváky.

Fakta - branky: Mačát, Šimek, D. Vídeňský - Menzel. ŽK: 4:5. ČK: 1:1 (Bartoš - Vladimír Huška). Rozhodčí: Emil Sliž. Diváci: 150.

Libchavy: Zeman - Štěpán, David, Dostál, Konečný - D. Vídeňský, Kozel, Bartoš, Mačát - Hrdina (62. Javůrek, 88. Karpíšek), Šimek (77. Motl).

Žamberk: Rolf - Rudolecký, Veselý, Šponar (73. Vávra), Franke - Plundra (83. Fišer), Pešek, V. Huška, Menzel, Pavelka, Pocházka (65. Kos).