áčko: Morašice - Libchavy 3:1
Vydáno dne 27. 05. 2009 (838 přečtení)

Morašice: Lněnička – Kopecký, Chmelík, Rajman, Jokeš – Válek, Ropek, Kuta, Štancl – Klement, Burián / Škoda, Vodehnal, Němec/
Libchavy: Kollert – Koupil, Karpíšek, Vinzenz, Pražák Břetislav – Čermák Zdeněk, Bartoš, Kopfštein, Stejskal / 85. Hoffman/ - Javůrek / 88.Čermák Roman/, Felgr

Rozhodčí: Vašek Josef, AR 1: Odehnal Zdeněk, AR 2: Hořínek Lukáš, Delegát: Malovánek František
Střelci: Burián 2, Válek /PK/ – Javůrek
Nahrávky: Čermák Zdeněk
ŽK: 1 : 2   – Jokeš  – Javůrek, Stejskal

Omlouvám se za zdržení, ale čekal jsme na vyjádření hráčů na tento zápas do úterního tréninku. Reakce jsem se nedočkal, stejně jako trenér Láďa Havel. Účast byla takové, že musí být kolektivu hráčů A mužstva stydno.
Ale už k samotnému utkání. Na velkém a tvrdém hřišti nás čekal vedoucí celek soutěže. Začali jsme aktivně, v 9.minutě si však domácí Jokeš pohrál s Břéťou Pražákem, přihrál Buriánovi a pro něj nebyl problém zajistit domácím vedení. V 18.minutě křižoval Kuba Vinzenz domácího hráče, ten na čáře pokutového území šikovně upadl a byla z toho penalta, kterou bezpečně proměnil na 2 : 0 Válek. Po té se projevila naše nedisciplinovanost. Ve 20.minutě byl za zcela zbytečný faul ze zadu vyloučen David Karpíšek. A my se začali zlobit na rozhodčího, Pedras Javůrek a Míša Stejskal obdrželi po žlutých kartách. Tato minuta prakticky rozhodla o vítězi. V úmorném vedru naši začali makat, do konce poločasu branku nedostali. V 60.minutě byl tvrdě ze zadu sražen Míša Stejskal, hlavní rozhodčí však žlutou kartu nevytáhl, neboť by byla druhá a domácí Jokeš by musel pod sprchy. Zvláštní verdikt. A kupodivu ve druhém poločase jsme byli lepší, což vyústilo i v kontaktní gól, který zaznamenal Javůrek. Domácí hodně znervózněli a když jsme začali hrát vabank, tak domácí v 85.minutě vsítili po chybě Ladi Koupila třetí gól. A byl tu konec. Je nutné se však vrátit před utkání, kdy trenér musel musel měnit sestavu na dvou postech vzhledem k nedodržení životosprávy. A pak to vyloučení….. a zbytečná prohra je na světě….. Deseti bojovníkům/ samozřejmě až na jednoho, který se přiznal během hry, že už nemůže protože včera pil/ patří dík za bojovný a obětavý výkon. Každý z hráčů, kterých se to týká – životospráva, účast na trénincích, chování při zápasech – by se měli zamyslet nad sebou, zodpovědět si otázku co chtějí pro sebe a libchavský fotbal udělat a podle toho se začít chovat či najít sílu chlapa a říct – kluci kašlu na vás, hospoda mi je milejší………