áčko: Ústí B - Libchavy 1:2
Vydáno dne 11. 05. 2009 (441 přečtení)

Ústí nad Orlicí B: Krátký  – Kopecký / 46.Šebrle/, Kaláb, Salinger, Felgr – Grunta / 74. Zachař/, Dostál, Dušek, Tomášek /76.Kalousek/, - David, Vacek
Libchavy: Kollert – Borovička, Karpíšek, Vinzenz, Pražák Břetislav – Koupil / 54.Vídeňský D./, Bartoš, Kopfštein, Stejskal,  Martinec / 75. Kozel/ – Javůrek / 88.Čermák Z./

Rozhodčí: Pešek Martin, AR 1: Filip Jan, AR 2: Štěpánek Pavel, Delegát: Vaniš František
Střelci: Tomášek – Bartoš /PK/, Kopfštein
Nahrávky: Koupil 2
ŽK: 1 : 2   – Kopecký  – Koupil, Javůrek
Diváků: 150

V minulém týdnu jsem napsal, že jen snílek může věřit v opakování výkonu z Moravské Třebové. A ono se to podařilo. Naše vítězství nebylo tak přesvědčivé, ale soupeř byl i výrazně silnější. Odvděčili jsme se těm nejvěrnějším fanouškům, kteří po minulém sobotním fiasku přijeli do Ústí podpořit náš tým. Naši začali ze zezadu a vyčkávali na chybu domácích. Domácí začali šancemi, ve 4 a 6 minutě šly střely domácích mimo branky, v 10. minutě vyrazil tvrdou střelu domácího Dostála náš brankář Tomáš Kollert. Chyba domácích přišla v 16.minutě, kdy křížem rozehrál dlouhý balón Břéťa Pražák na který se neohroženě naběhl bojovně hrající Láďa Koupil a ač faulován domácím brankářem poslal míč do sítě. Hlavní rozhodčí, však již ukvapeně odpískal faul a tak gól nebyl uznán a kopala se penalta. Domácí branář za sražení Ládi nedostal ani žlutou kartu. Míč si postavil Honza Bartoš a bezpečně proměnil. Nad vodou nás držel Tomáš Kollert a to zejména v 31. minutě kdy zachránil před Davidem.
Pak přišla 42.minuta, kdy po rozehrání rohového kopu se míč odrazil ke Koupilovi, ten hlavou přihrál Milanovi Kopfšteinovi a ten podruhé rozvlnil síť za domácím brankářem. Poločasu jsme se dočkali a s obavami jsme vzhlíželi k poločasu druhému. Domácí přeskupili sestavu, do středu hřiště stáhli Jana Davida a ten společně s Honzou Dostálem začali konečně režírovat hru domácích, kterou jsme očekávali od počátku. Šli do kombinace, začali hrát po zemi a nám začali krušné chvíle. V 48.minutě Honza Bartoš neproměnil tutovku a s následného útoku domácí vsítili kontaktní branku. Dle některých diváků šlo o ofsajd, což však rozhodčí tak neposoudil. Převaha domácích byla výrazná, ale vše likvidoval výborný Tomáš Kollert a že si postavil dobře i tyče ukázala 59.minuta, kdy domácí Vacek tvrdou střelou nastřelil tyč jeho branky. Do konce utkání jsme se bránili a ubránili. Podařilo se nám krýt náběhy domácích a naši si opravdu sáhli na dno svých sil. Všichni si zaslouží pochvalu za bojovný a obětavý výkon.
A co teď. Čeká nás doma Česká Třebová a je potřeba porušit tradici…………