áčko: Žamberk - Libchavy 4:0
Vydáno dne 23. 04. 2007 (789 přečtení)

Úvod okresního derby přinesl vyrovnaný průběh s aktivnějším přístupem domácích. V 15. minutě protáhl Zemana přízemní střelou Menzel a chvíli nato Frankeho hlavička těsně minula horní roh.

Hosté odpověděli ve 25. minutě rychlým kontrem Hlávky, jehož na poslední chvíli zastavil Šponar. Pohotový volej Hynka ve 30. minutě odvracel na brankové čáře libchavský Borovička. Skóre se pohnulo ve 38. minutě, kdy se po Menzelově sólu a střetu s vybíhajícím Zemanem kopala penalta, kterou s jistotou proměnil Ulvr - 1:0. V závěru poločasu vyrážel Zeman Hynkovu střelu na roh a nadvakrát si poradil i s pokusem Peška. Libchavští zahrozili únikem a přetaženým centrem Kopfšteina, ale Bartoš mířil jen do boční sítě. Druhou půli odstartoval únik Bartoše, jehož pokus o přehození Mačáta skončil nad. Po kolmém Hynkově vysunutí střílel pod břevno Huška, gólman Zeman vytáhl míč nad. Na Veselého centr v 76. minutě si naskočil Hynek a hlavou umístil míč k zadní tyči – 2:0. Brazilský dribling předvedl v libchavské šestnáctce v 83. minutě Štěpánek a předložil míč do ideální pozice Huškovi – 3:0. V poslední minutě si Hruška srazil ostrou Pavelkovu přihrávku do vlastní brány.

Fakta – branky: Ulvr (z pen.), Hynek, Huška, Pavelka. Rozhodčí: Vaniš (Pardubice). ŽK: 3:4. Diváků: 200.

Žamberk: Mačát – Šponar, Veselý, Franke, Štěpánek – Menzel (80. Jansa), Huška, Ulvr, Vávra – Pešek (67. Pavelka), Hynek. Libchavy: Zeman (84. Hruška) – Borovička, Martinák, Konečný, Štěpán – Koupil, Kopfštein (77. Čermák), Bartoš, Motl (53. Javůrek), Hlávka, Kozel.