Dorost: Libchavy - Morašice
Vydáno dne 12. 05. 2014 (1722 přečtení)

TJ Sokol Libchavy – Sokol Morašice 7:1 (3:1) Krajská třída dorostu, sobota 10.5.2014

Střelci: Boštík 4x, Novák, Pinkava, Bočkoroš
Nahrávky: Kovář, Rejent, Novák, Bočkoroš, Jariš 2x

Diváci: 50
Sestava: Skládal – Felgr, Motyčka, Svatoš, Rejent (Kotrla) – Boštík, Šalda, Kovář (Šrom), Židek (Jariš) – Pinkava (Bočkoroš), Novák (Hledík)

V krásném sobotním odpoledni jsme přivítali hosty z Morašic. V předchozích utkáních naši kluci získali 9 bodů za tři výhry a jednu prohru. I v tomto měření sil chtěli potvrdit dobrou formu, která se jich na jaře drží. Dalším faktorem byla i odplata za zápas na podzim, který jsme smolně prohráli 1:2. Kluci začali aktivně a hned zezačátku soupeře zatlačili na jejich půlku. V 11. minutě utkání Kovář skvěle potáhl míč po pravé straně a předložil balón Pinkavovi, který střelou s přispěním brankové konstrukce poprvé rozvlnil síť – 1:0. O pět minut později se skóre měnilo znovu. Míč ze standardní situace poslal Šalda na zadní tyč, kde před branku vracel Rejent a Boštík zakončoval hlavou do prázdné branky – 2:0. Libchavy polevily a přišel trest. Ve 30. minutě se po několika chybách domácích dostala do pokutového území hostující „desítka“ a náš brankář neměl šanci – 2:1. Kontaktní gól vystrašil domácí hráče, kteří znovu přišpendlili hosty před jejich branku. Po sérii rohových kopů se k míči dostal Novák, posunul na hranici pokutového území Boštíkovi, který nechytatelnou ranou do horního rohu vrátil domácím dvougólové vedení – 3:1. V druhém poločase domácí kontrolovali hru a nepřipustili žádné drama. Již na 4:1 zvyšoval Novák, který vzal balón na polovině hřiště, prošel přes čtyři hráče a podél brankáře vsítil. Další akci táhl po pravé straně Jariš, na středu našel Bočkoroše, který posunul do vápna Boštíkovi, a ten završil hattrick – 5:1. Od domácích to ale nebylo vše. V 72. minutě znovu potáhl míč Jariš a přihrál Boštíkovi před prázdnou bránu – 6:1. O poslední zápis se postaral důrazný Bočkoroš. Dostal míč na penaltu a nadvakrát překonal hostujícího gólmana – 7:1. Do konce utkání se již nic dramatického nedělo, kromě pár menších šancí domácích. Libchaváci přidali již čtvrtou výhru v řadě a v tabulce se posunuli na 5. místo. Příští týden zavítají na půdu Horního Újezda. Na podzim je dokázali porazit 2:1, to ale měli podporu domácích fanoušků. Doufáme, že jim vítězná morálka vydrží co nejdéle.

Referát napsal: Michal Šalda