dorost: TJ Sokol Kunčina – TJ Sokol Libchavy

TJ Sokol Kunčina – TJ Sokol Libchavy 3:5 (3:3)

Branky: Novák 3x, Hledík, Kovář
Žluté karty: 27. Šír, 74. Kalina – 27. Šalda, 62. Rejent, 72. Chládek
Diváků: 20
Sestava: Kotrla – Felgr, Boštík (k), Šalda, Rejent – Václavek, Šrom (46. Chládek), Kovář, Židek – Novák, Hledík (46. Lukeš)

K druhému mistrovskému utkání zajížděl náš dorost do Kunčiny. V prvním zápase naši chlapci prohráli vysoko s Poličkou 2:7, a proto chtěli napravit nepovedený výkon. Do zápasu museli za nemocného Jariše se Svatošem a odjetého Motyčku s Bočkorošem zaskakovat starší žáci. Kluci zapomněli na nepovedený výkon z minulého kola a na soupeře se vrhli ve velkém stylu. Po 30 vteřinách zachytil Kovář rozehrávku domácích a vyslal do úniku novou posilu Nováka. Ten obešel dva protihráče a na malém vápně našel Hledíka, který hlavou otevřel skóre – 0:1. O 2 minuty později hledal Kovář Nováka, ke kterému se míč dostal i s pomocí velké chyby stopera. Novák obešel domácího brankáře a pohodlně zvýšil na 2:0 pro Libchavy. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa a toho využíval skvěle hrající Kovář. V 15.minutě si pohotově narazil na pravé straně s Hledíkem, ale z velkého vápna přestřelil branku. V 17.miutě se osmělili i domácí. Po samostatné akci středem hřiště ale branku netrefili. Ve 22.minutě se už skóre měnilo. Nakrátko rozehraný rohový kop se dostal ke krajnímu obránci, který měl dostatek času na střelu a přehodil našeho brankáře – 1:2. O 2 minuty později už bylo vyrovnáno, kdy po chybě obrany domácí srovnali střelou k tyči – 2:2. Deset minut před koncem poločasu domácí dokonali obrat kdy dlouhý nakopnutý balón, kdy náš stoper hlavou našel domácího útočníka, který dokonal obrat – 3:2. V tuto chvíli to vypadalo, že je o vítězi rozhodnuto. Psychická výhoda byla jednoznačně na straně domácího celku, který i nadále přehrával naše mužstvo. Těsně před poločasem byl na hranici pokutového území faulován Hledík, k míči se postavil Kovář a krásnou střelou na zadní tyč dal Libchavákům znovu naději na bodový zisk – 3:3.
V poločase došlo ke změnám v sestavě. Hledíka nahradil Lukeš, ve středu zálohy nahradil Šroma Chládek a došlo ke změně postů. Domácí znovu převzali iniciativu a pokoušeli se o vedoucí gól. Jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Rychlou akci zleva vedl Lukeš, přihrál Novákovi a ten podél gólmana vrátil hostům vedení – 3:4. Posledních 25 minut domácí zatlačili naše kluky na jejich polovinu, ale dobře hrající obrana nepustila Kunčinu do vážnější šance. Střely zpoza velkého vápna s přehledem kryl fantasticky chytající Kotrla. V 65. Minutě vytáhl nebezpečnou přízemní střelu a blýskl se i o 10 minut později. Libchavy spoléhaly na rychlé brejky zejména po stranách hřiště. V 79.minutě Boštík narýsoval ulici na Lukeše, který ale netrefil branku. V posledních 5 minutách tlak domácích sílil, ale střelba hráčů Kunčiny nenacházela přesný cíl. Neujal se ani trestný kop z 89.minuty utkání, který mířil nad. Z následné rozehrávky našel Šalda dlouhým odkopem Židka, který potáhl míč po levé straně a vyslal křižnou přihrávkou Nováka. Ten dovršil svůj hattrick a zpečetil vedení hostů – 3:5. Domácí už se nezmohli na žádnou další šanci a tak si Libchavy vezou z Kunčiny všechny 3 body. Skvělý výkon podal Kovář ve středu zálohy, ale hlavně perfektně chytající Kotrla, který několikrát podržel své mužstvo.

Referát napsal: Michal Šalda