dorost : TJ Sokol Libchavy – TJ Sokol Pomezí 2:7 (1:2)

Krajská I. třída dorostu, skupina B, 31. 8. 2013

TJ Sokol Libchavy – TJ Sokol Pomezí 2:7 (1:2)

Rozhodčí: Jelínek Jiří

AR1: Martinec Václav, AR2: Kalous Roman

Branky: 12. Kovář, 80. Šalda – 2., 50. Stodola, 35., 54., 63. Šejnoha, 60. Skoumal, 70. Šimek

Žluté karty: 1:1 (51. Šalda – 37. Skoumal)

Diváků: 20

Sestava: Kotrla – Musil, Boštík (k), Šalda, Rejent – Žídek, Chládek, Kovář, Hledík (33. Šrom) – Jariš (56. Felgr), Lukeš

K prvnímu mistrovskému utkání sezóny nastoupili naši dorostenci na domácím trávníku proti Sokolu Pomezí. Trenér Láďa Novák mladší se musel obejít bez velkých opor dorostu posledních let: Pinkavy, Vítka a Nemšáka, kteří nastupují již v dospělé kategorii. Chyběl také Filip Motyčka, který odletěl do Austrálie.

Úvod utkání jsme trochu zaspali a hned v 1. minutě trefil Stodola levou tyč Kotrlovy branky. Tentýž hráč se o minutu později však již nemýlil a otevřel skóre utkání – 0:1. Pro naše mladé mužstvo to byla studená sprcha, která ho však postavila na nohy. Hráči začali hrát pěkný kombinační fotbal a zejména Žídek na levé straně naší zálohy byl velice aktivní. Mírný tlak vyústil ve 12. minutě v parádní Kovářovu střelu a bylo vyrovnáno – 1:1. Zbytek prvního poločasu byl poměrně vyrovnaný s několika polo-šancemi na obou stranách. Jedna z nich se však ujala a ve 35. minutě poslal hosty znovu do vedení Šejnoha – 1:2.

Do druhého poločasu jakoby vstoupil zcela jiný soupeř. Hráči Pomezí nás okamžitě začali přehrávat a bylo asi jen otázkou času, kdy inkasujeme. V 50. minutě se podruhé v utkání trefil Stodola a tentýž kousek se podařil i o čtyři minuty později Šejnohovi – 1:4. Ke vší smůle se ještě v 56. minutě vážně zranil Pavel Jariš. Vyšetření v nemocnici později odhalilo zlomenou klíční kost a otřes mozku, takže Pavel bude několik týdnů mimo hru. V 60. minutě překvapil zaskočené domácí Skoumal a o tři minuty později zkompletoval hostující Šejnoha hattrick – 1:6. V 70. Minutě ještě zvýšil vedení hostí střídající Šimek – 1:7. Naši hráči však utkání nezabalili a tak se podařilo Šaldovi v 80. minutě alespoň kosmeticky upravit výsledek – 2:7

Soupeř byl objektivně lepší a zaslouženě zvítězil. Naše mladé mužstvo, v němž nastoupilo i pět žáků, z nichž Chládek a Lukeš měli v nohách i dopolední náročné utkání za Svitavy, není třeba zatracovat. Zbývá popřát Pavlovi Jarišovi brzké uzdravení a našim dorostencům hodně štěstí do dalšího utkání.