školka fotogalerie fotbalové kempy odkazy rozlosování soutěží kontakty program tréninkůFotbalový kemp - 2006
Vydáno dne 11. 07. 2006 (904 přečtení)

Fotbalový kemp - 5.7 – 7.7.2006, Libchavy - Myslivecká chata

Obdivuhodný počet – 28 kluků kategorie přípravka a žáci se sešlo na fotbalovém kempu, který již podruhé pořádala TJ Sokol Libchavy v areálu Myslivecké chaty.
Za krásného slunečného počasí přivítali všechny zúčastněné trenéři Jirka Čermák, Vlasta Moravec, Jarda Boštík a Milan Šalda. S pomocí rodičů si kluci postavili stany a ubytovali se. Po obědě měli „nefotbalovou“ zábavu – stříleli ze vzduchovky, házeli „oštěpem“, skákali přes švihadlo, házeli šipky a přetlačovali se.
V 16:00 začal první ostrý trénink. Pod vedením Romana Žďárského, Jardy Davida a Honzy Bartoše kluci absolvovali 90 minut v plném tempu. Večer patřil velkoplošné projekci semifinále fotbalového mistrovství světa v Německu mezi Francií a Portugalskem. Chatou se ozývalo fandění dvou nesmiřitelných táborů. Kluci měli možnost si zatipovat a výsledek zápasu 2 z nich uhodli.
Čtvrtek začal rozcvičkou, kterou vedla fyzioterapeutka paní Hudziková. Po snídani a odpočinku kluci vyběhli k dalšímu tréninku. Tentokrát se je do fotbalového kumštu snažil zasvětit trenér libchavského „A“ mužstva dospělých Vláďa Novák spolu s hráčem základního kádru Honzou Bartošem.
Odpoledne si všichni připomněli výročí, které na tento den připadá a vydali se po stopách Husitů. V okolí Libchav našli řadu indicií, které je dovedly až k pokladu. Objevili kříž a kalich, na chvilku se proměnili v práčata a vyzkoušeli si střelbu z praku a dále našli meč a husitský prapor. S jejich pomocí označili místo, kde byl ukrytý poklad – žluté čepice se znakem jejich mateřského oddílu. Zpět do areálu Myslivecké chaty se všichni vrátili jako žluťásci. Po večeři si kluci nanosili dřevo na táborák, na kterém si mohli podle chuti opéct buřty.
Páteční dopoledne bylo ve znamení turnaje. Kluci vytvořili 3 družstva a systémem každý s každým se utkali navzájem i s družstvem trenérů. Jelikož trenéři neprohráli ani jedno utkání, vyzvali je kluci k prestižnímu zápasu, ke kterému nastoupili v nejsilnější sestavě. Ani tak se jim nepodařilo získat cenný skalp a prohráli 2:3.
Odpoledne čekal kluky zlatý hřeb celého jejich pobytu. K utkání s nimi se dostavil soupeř, jehož totožnost organizátoři do poslední chvíle tajili. Mezi kluky kolovaly zaručené zprávy, že přijede Nedvěd, Čech, ba i Rosický, padlo dokonce jméno Ronaldinho. Když měli všechno sbalené, přijeli si je vyzvednout rodiče. Kempem zavládla nervozita, jelikož soupeř se stále neobjevoval a vypadalo to, že se rozejdeme bez posledního zápasu.
V tu chvíli trenéři zaveleli: „Oblékat dresy!“ a proti překvapeným klukům nastoupily maminky. Za halasného povzbuzování řady přítomných diváků se obě družstva pustila do boje. Maminky pod vedením diplomovaného trenéra Vládi Nováka dlouho držely krok se svými ratolestmi, ale vyhecovaní kluci přece jen ukázali, že mají lepší přípravu. Za stavu 0:3 se nakonec maminkám podařilo vstřelit čestný úspěch a stanovit tak výsledek zápasu na konečných 1:3. Po závěrečném hvizdu následovaly ještě penalty, ve kterých maminky kluky dokázaly porazit!
Před odjezdem z kempu všichni družně poseděli, opekli si buřty a sdělovali si své dojmy. Zajímavě prožité 3 dny budou všem zúčastněným kromě žlutých čepic připomínat i společná fotografie a medaile, které dostali na závěr svého pobytu. Snad si při jejich prohlížení vzpomenou i na dobrůtky, o jejichž přípravu pro mlsné jazýčky se staraly Marcela Šislerová, Lenka Moravcová, Verča Moravcová, Zuzka Boštíková, Dana Čermáková a Marcela Šaldová.

fotky z akce jsou zde

foto - 11


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

Design by L i b c h a v a k - 2006