TURNAJ KRAJSKÉHO PŘEBORU - MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

POŘADATEL JABLONNÉ, 12.9.09, 1. KOLO

LIBCHAVY      -       LETOHRAD         0 : 6
JABLONNÉ    -       LETOHRAD        1 : 2
JABLONNÉ    -       LIBCHAVY           1 : 1

První turnaj letošního ročníku mladších přípravek jsme odehráli v sobotu 12.9. na hřišti Jablonného nad Orlicí při účasti pořadatele Jablonného a Letohradu. Čtvrtým týmem měla být Polička, bohužel se pro nás z neznámých důvodů nedostavila. Celý turnaj byl tedy ochuzen o dva zápasy Poličky.
   První zápas jsme odehráli s Letohradem. Začátek utkání byl jako z říše snů, ale pro soupeře!!! Než jsme se probudili a trochu na hřišti rozkoukali, tak se na nás valil jeden útok za druhým. Obrana hořela jako papír politý benzínem. A tím myslím celý náš tým. Jediným světlým momentem byl únik Filipa Horníčka za stavu 0:3, ale bohužel se netrefil mezi tyče a tak naše hra dále trpěla nájezdy soupeře, který měl více ze hry hlavně díky pár vyspělým borcům a jedné slečně, která nám dělal svou šikovností a rychlostí veliké problémy. Skóre bylo 0:6 a naše čest i sebevědomí pošramocené. O přestávce jsme si řekli pár věci a udělali drobné změny v sestavě. Letohrad vystřídal také nějaké své opory a tím odlehčil trochu naší obraně, nicméně druhý poločas se naše hra zlepšila o 100%. Zvedli jsme hlavu s cílem pokusit se vsítit čestný gól a bojovným výkonem si udobřit naše fandy. To první se nám nepodařilo, ale hrou a neobdrženou brankou za druhý poločas musím naše borce pochválit, protože bylo vidět, že do hry dali srdíčko a hned se to odrazilo i na výkonu.
   Další zápas se spolu utkali Jablonné a Letohrad.  Na hře bylo vidět, že se spolu utkali dva vyrovnané týmy. První branku vsítilo Jablonné, ale Letohradu se podařilo zápas otočit a vyhrálo 2:1.
   Po krátké přestávce následoval náš zápas s Jablonným. Naší výhodou byl fakt, že soupeř neměl pauzu mezi zápasy jako my, ale jeho předvedená hra proti Letohradu z něho budila respekt. Začátek jsme nepodcenili jako v předchozím utkání a se soupeřem jsme drželi krok. Zápas neměl v první půli vyložených šancí a hra se odvíjela po celém hřišti. Po přestávce se obraz hry nijak více nelišil až  do doby, kdy jsme dali ,respektive si soupeř dal vlastní gól z malé domů a tím zápas ožil a dostal nový náboj. Na hřišti se odehrávala bitva o druhé místo na turnaji a domácí nám nic nedali zadarmo. Bohužel naše obrana nevydržela a dvě minuty před koncem zastavil Jirka Kašpar pronikajícího borce jen za cenu nedovoleného zákroku a kopala se penalta, která byla s přehledem proměněná a je to 1:1. Závěr si oba týmy pohlídaly a rozešly se smírně s pocitem dobře odvedeného výkonu. Po závěru utkání byla naše branka připsána Natálce (regule neuznávají-neregistrují vl. gól).
   V turnaji jsme tedy skončili za neúčasti Poličky třetí a nakročili tak poměrně slušně do soutěže mladších přípravek Pardubického kraje ve skupině C. K hodnocení celého turnaje bych chtěl jen dodat, že si náš tým zaslouží pochvalu (malou-aby neusnuli) za druhý poločas s Letohradem a odmakaný zápas s Jablonným.

Sestava: Kollert Matyáš, Motyčka Matěj - Kollert Matyáš, Motyčka Matěj, Benda Radek, Kašpar Jirka, Kalous Honza, Hrabovský  Honza, Horníček Filip, Provazník Ondra, Rus Míra, Horáková Natálka kpt.

Trenéři: Čada Martin, Kollert Tomáš
Referát napsal: Čada Martin