Mladší přípravka "B" - turnaj v Libchavách

Libchavy B – Králíky-Č.Voda 1:2(0:0)
Litomyšl B – Ústí n.O.B 0:3
Libchavy B – Litomyšl B 7:0(5:0)
Ústí n.O.B – Králíky-Č.Voda 3:0

Lépe začali Oušťáci, dali rychlý gól, ale zbytek poločasu patřil Libchavákům. Filip Horníček byl zdravě nabuzen a dvěma góly otočil stav v náš prospěch. Jen škoda, že jsme neudrželi pozornost a zbytečnou chybou jsme soupeři dovolili vyrovnat. Poločasový výsledek 2:2 vybízel k velké bitvě. V druhém poločasu jsme pokračovali v tlaku, hlavně tutovka Honzy Kalouse volala po gólu, ale my prostě na ty Oušťáky neumíme hrát, nebo lépe řečeno oni umí hrát na nás. V situacích, kdy se láme chléb, dokážou vyhrát osobní souboj jeden na jednoho, a hlavně dokážou vstřelit branku. A to se také opět stalo a prohrávali jsme 3:2. Všechno jsme vrhli do útoku a k vyrovnání chyběl kousek, Honza Kalous trefil tyč. V závěru už nám chyběla koncentrace a Ústí nakonec zvýšilo skóre na konečných 4:2. Pro nezaujaté diváky krásný zápas.

„Zápas blbec“. V prvním poločasu se Králíky –Č.Voda skoro nedostali za půlku. Naši kluci do nich bušili jak hluchý do vrat, ale bez gólového efektu. Nepomohla nám ani penalta nařízená za hraní rukou - Jirka Kašpar neskóroval. a tak poločas skončil remízou 0:0. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, ale pak přišla ojedinělá šance soupeře a ten nemilosrdně trestal. Než se kluci vzpamatovali, tak tam měli druhýho banána a já tlak 200 na 130. Jirka Kašpar sice zabojoval a snížil na 1:2, ale na více nám chyběl čas.

Před posledním zápasem jsem klukům říkal, že už mě nebaví poslouchat diváky, kteří nás chválí, jak hezký hrajeme fotbal. Hezký fotbal kluci hráli, ale bez efektu. Fotbal se nehraje na krásu,ale na góly. A když nejsou góly, není vítězství. Asi bych si fandil, kdybych říkal, že můj proslov zabral. Ale něco se stát muselo, třeba to ty kluky a naši kapitánku Natálku přestalo bavit chodit po zápase se svěšenou hlavou a do kluků z Litomyšle se pořádně zakousli. A najednou to šlo, Filip Horníček dvakrát projel soupeřovou obranou jak „pendolíno“ a vedli jsme 2:0. Poté předvedl svůj buldočí styl Jirka Kašpar, silácky přetlačil všechny obránce i brankáře a přidal náš třetí gól. Poté stále rozjetý „super city číslo 5-Filip“ dovršil hattrick a zvýšil na 4:0. Celý tým šlapal jak švýcarské hodinky, radost pohledět. Poločasový výsledek 5:0 zajistil svým druhým gólem v zápase Jirka Kašpar. V druhém poločase dostali šanci naši nejmladší borci a Mates Motyčka, který si dnes v brance neužil moc radosti.
V utkání už jsme nebyli tak dominantní. Krásnou akci předvedl Ondra Provazník, takové sólo umí jen on, a možná ještě Ronaldo, a vedeme 6:0. V závěru utkání se ještě trefil Radek Benda a vyhráli jsme 7:0.

Za Libchavy nastoupili:
V brance : Matěj Motyčka ,Jirka Kašpar
V poli : Radek Benda, Natálka Horáková,Jirka Kašpar,Matěj Motyčka,Honza Kalous,Tomáš Lebeda, Marek Šrom, Míra Rus , Matyáš Holub,Patrik Šalda,Petr Fogl,Ondra Provazník,Filip Horníček

Tabulka
1. Ústí n.O.B 9b 10:2
2. Králíky-Č.Voda 4b 2:4
3. Libchavy B 3b 10:6
4. Litomyšl B 1b 0:10

Pár slov na závěr:
Kluci děkujeme za předvedené výkony v jarní sezóně, dokázali jste nám, že dovednosti naučené na tréninku umíte předvést i v utkáních. Máme šikovný kádr a věříme, že na podzim dokážeme znovu trápit soupeře v krajském přeboru. Užijte si hezké léto, chvilku si od fotbalu odpočňte, ať jste po prázdninách hladoví po dalších fotbalových zážitcích.
Také musíme poděkovat Vám - rodičům, kteří jste se rozhodli podporovat libchavský fotbal, dali nám důvěru a svěřili Vaše ratolesti do našich libchavských rukou.