Mladší žáci - zápas se Žamberkem
Vydáno dne 04. 10. 2009 (1750 přečtení)

LIBCHAVY - ŽAMBERK
7 : 2  (4:0)

V dalším kole soutěže mladších žáků jsme hostili soupeře ze Žamberka. Na utkání jsme se v týdnu poctivě připravovali a od prvních minut jsme soupeři začali nutit svou hru. Stejně jako v předchozích domácích utkání jsme si hned od úvodu připravovali šance, ale opět jsme selhávali v koncovce. Největší šanci spálil po přihrávce od Lukeše v 5.minutě J. Boštík. Už to vypadalo, že se budeme znovu v úvodu trápit v koncovce, ale naštěstí v 7.minutě prošel z pozice obránce Musil přes dva hráče až do vápna, předložil ideálně Kovářovi a ten ranou pod břevno otevřel skóre. 7.minuta - 1:0 Kovář. Ve 12.minutě vybojoval míč Šalda, posunul ho Kovářovi a ten učebnicovou přihrávkou za obranu hostí vyslal Petra tváří v tvář hostujícímu bránkáři a ten nezaváhal. 12.minuta - 2:0 Petr.  Ve 14.minutě se probojoval od postranní čáry do vápna Felgr, nabil ostrými Boštíkovi a bylo 3:0. 14.minuta - 3:0 J. Boštík. Ve 26.minutě krásná akce po ose Lukeš - Felgr - Lukeš, kdy posledně jmenovaný tvrdě vystřelil, jeho ránu brankář neudržel a dorážející Felgr byl ve vápně sražen. Následnou penaltu napálil Šalda nekompromisně do šibenice hostující branky. 26.minuta - 4:0 Šalda. Do kabin jsme šli se zaslouženým vedením, když jsme spoustu dalších příležitostí neproměnili a soupeře prakticky nepustili k žadnému ohrožení naší branky.
Do druhého poločasu jsme vystřídali několik hráčů, do hry šel obávaný střelec T. Horáček, tentokrát ale gólové kopačky nechal doma, a jeho tři šance po gólech volaly, stejně tak Felgr, který šel za druhý poločas třikrát sám na branku, ale své příležitosti trestuhodně pálil (jednou jeho střelu zastavila tyč). Obraz hry se neměnil ani ve druhém poločase. Naše skóre navýšil ve 36.minutě Šalda po samostatné akci. 36.minuta - 5:0 Šalda. Pak přišlo výše uvedené naše gólově hluché období, ale soupeř ukázal, jak zacházet s vypracovanými šancemi a z rychlého brejku snížil - 5:1. Pak přišlo další hluché období, přestali jsme plnit stanovené úkoly. Až v 55.minutě Kovář ideálně uvolňuje Šaldu a ten se potřetí v tomto utkání nemýlí. 55.minuta -  Šalda 6:1. O minutu později se znovu měnilo skóre, bohužel v náš neprospěch. Další protiútok soupeře potrestaný gólem, kde v tu chvíli byli obránci Musil a Rejent, to vědí asi jen oni sami. Naprosto zbytečně obdržená branka - 6:2.  Naštěstí domácí příznivce udobřil povedenou ranou Kovář po přistrčení od Pipka.  59.minuta - 7:2 Kovář.  Zasloužené vítězství, které jsme si sami trochu pokazili zbytečně obdrženými brankami v době, kdy jsme jasně vedli a přestali plnit stanovené úkoly. To by se nám mohlo vymstít v utkáních se silnějšími soupeři. Příští týden zajíždíme k velmi těžkému soupeři do Poličky.