TJ Horní Újezd – TJ Sokol Libchavy 0:3 (0:2)

Krajská I. B třída, skupina B, 6. 9. 2015

Rozhodčí: Vojta Jan
AR1: Zerzán Miloš, AR2: Štěrba Jaroslav
Branky: 14. Kovář, 24. Urbanec, 87. Pavlák
Žluté karty: 2:4 (17. Prokop, 19. Lněnička – 21. Paukert, 24. Motyčka, 44. Prášil, 84. Ďuriš)
Rohové kopy: 7:4
Diváků: 150

Sestava: Zeman – Motyčka (89. Donát), Vaňous, Kopfštein, Prášil – Louda, Urbanec, Ďuriš (k), Paukert (46. Boštík) – Kovář J. (77. Hájek), Pavlák

Ke čtvrtému utkání podzimní části jsme za sychravého počasí zajížděli do Horního Újezdu. Nováček soutěže ve třech předešlých kolech získal pouhé dva body, vítězství tak pro nás bylo téměř povinností.

Po úvodním oťukávání, kdy měli domácí míč přece jen častěji na svých kopačkách, přišly naše chvíle. Ve 12. minutě našel Louda svým „autem“ pěkně Paukerta, ale ten zakončil jen do náruče brankáře Škeříka. O dvě minuty později však vypálil těsně za „šestnáctkou“ Pavlák, orazítkoval břevno domácí branky a k odraženému míči se nejrychleji dostal Jirka Kovář, který už neměl problém skórovat – 0:1. V této fázi utkání jsme byli mnohem nebezpečnější, což dokumentoval pokus Dana Ďuriše, který bohužel nemířil přesně, ale zejména následující situace ze 24. minuty. Po dalším Loudově vhazování, se ve vápně nejlépe zorientoval perfektně hrající Urbanec a pěknou střelou na zadní tyč zvýšil naše vedení – 0:2. V dalších dvou obrovských příležitostech se objevil ještě Pavlák, na svůj gól si však musel ještě počkat. Ve 30. minutě pak vystrašil Škeříka Ďuriš ze standartní situace. A jak to tak bývá, po našich neproměněných šancích se domácí osmělili. Ve 34. minutě zahrávali hráči Horního Újezdu rohový kop a na zadní tyči zůstal trestuhodně neobsazený Kusý, jehož hlavičkový pokus na brankové čáře zneškodnil Zeman.

Jak první poločas skončil, tak i druhý začal. Domácí byli aktivnější a začali se častěji dostávat k zakončení, které bylo, k našemu štěstí, obvykle velmi nepřesné. Po sérii rohových kopů a několika závarech se v obrovské příležitosti ocitl Kmošek, ale trestuhodně netrefil. Následně parádně střílel Pechanec na zadní tyč, ovšem Zeman byl opět připraven a konečky prstů vyškrábl na další rohový kop. Tlak domácích vrcholil v 70. minutě, kdy po dalším závaru v našem pokutovém území, nastřelil Vaňous, při snaze odkopnout míč, vlastní tyčku. Horké chvíle jsme naštěstí přečkali a v 87. minutě přišlo rozhodnutí z kopačky Pavláka, který zakončil podél brankáře Škeříka – 0:3.

Poměrně vyrovnané utkání s mnoha šancemi na obou stranách rozhodla větší technická vyspělost našich hráčů a také momentální forma brankáře Zemana. Tři body si tak nakonec z Horního Újezdu odvážíme zaslouženě.