TJ Jablonné nad Orlicí – TJ Sokol Libchavy 2:2 (1:1), pk. 3:4

Branky: 44. Kyllar, 76. Beneš – 26. Lžíčař, 61. Ďuriš
Žluté karty: 1:2 (38. Lička – 70. Pavlák, 76. Vaňous)
Rohové kopy: 7:1
Diváků: 145
Sestava: Zeman – Prášil, Vaňous, Motyčka, Lžíčař – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Paukert – Martinec (77. Kovář), Pavlák
Ke šlágru podzimu jsme svátečního odpoledne odjížděli do Jablonného nad Orlicí s vírou v zisk tří bodů, což se nakonec nepodařilo, přesto jsme s utkáním nakonec mohli být spokojeni.

Od začátku zápasu bylo patrné odhodlání u hráčů obou mužstev přezimovat na prvním místě v tabulce. K vidění byla řada tvrdých, ale férových osobních soubojů, což v kombinaci s urputnou defenzivou obou mužstev nezaujatému divákovi nepřineslo mnoho radosti z fotbalu. Postupem času se však přece jen zdálo, že naši hráči nad utkáním přebírají stále větší kontrolu. To nejlépe dokumentoval ve 13. minutě Michal Martinec, který po Lžíčařově dalekonosném „autu“, orazítkoval břevno domácí branky. Ve 26. minutě jsme již šli do vedení. Po faulu na Pavláka zahrával přímý volný kop kapitán Ďuriš, na jehož centrovaný míč si nejvýše vyskočil Lžíčař a nekompromisní hlavičkou otevřel skóre – 0:1. Hned vzápětí poprvé výrazněji zahrozili domácí. Po Zemanově zákroku se k dorážce dostal Kyllar, avšak přestřelil. Stejně nepřesně mířil i o pět minut později po pěkné akci Václavek. Když už se zdálo, že do kabiny zamíříme za jednobrankového vedení, domácí z poslední akce udeřili. Po jejich standartní situaci se v našem pokutovém území „bůh ví jak a od koho“ odrazil míč bohužel přesně k pravé tyči naší branky – 1:1.

Do druhého poločasu jsme, jak už je naším zvykem, nastoupili poněkud ospale a div, že toho domácí nevyužili. Jejich největší příležitost spálil v 59. minutě opět Václavek. O dvě minuty později zatáhl Pavlák míč po levé straně, svým klasickým způsobem obešel tři obránce a před poloodkrytou branku naservíroval Ďurišovi jako na stříbrném podnose. Hráč jeho kvalit už poté pochopitelně neměl problém skórovat – 1:2. V této fázi utkání měli domácí jistě častěji míč na svých kopačkách, avšak nějakou gólovou příležitost si vypracovat nedokázali. Naopak se v 71. minutě uvolnil Martinec a křížnou střelou mířil jen těsně vedle. V 75. minutě pak přišla velmi sporná situace, kdy se domácí Beneš dostal do našeho pokutového území, ve snaze zakončit podklouzl a upadl rukou na míč, čímž si ho posunul do ještě výhodnější pozice, ze které se štěstím mířil přesně. K překvapení všech rozhodčí branku uznal – 2:2. Z frustrující situace se naši hráči vymanili poměrně rychle a Ďuriš se dokonce ocitl ještě jednou sám před brankářem Šlahorou, tentokrát však situaci nevyhodnotil správně. V samém závěru jsme domácí zmáčkli, ale větší šanci to už nepřineslo.

Z rok staré vzpomínky na zpackaný penaltový rozstřel se nepoučili, jinak vynikající, Ďuriš ani Kopfštein. Vaňous, Louda, Kovář a Pavlák však proměnili, což v kombinaci se třemi famózními zákroky Míry Zemana znamenalo bonusový bod pro nás.

Podzimní část sezóny skončí v sobotu na hřišti neoblíbené Kamenné Horky. Odjezd autobusu je již ve 12:00. Věříme, že nás pojedete podpořit v hojném počtu.