TJ Lanškroun „B“ – TJ Sokol Libchavy 1:2 (1:0)

AR1: Svědiroh Miroslav, AR2: Zerzán Miloš
Branky: 37. Doležal – 86. Vaňous, 92. Pavlák
Žluté karty: 2:0 (78. Fait, 85. Macháček)
Rohové kopy: 2:7
Diváků: 127

Sestava: Zeman – Vítek, Vaňous, Kopfštein, Martinec (75. Hájek) – Prášil, Urbanec, Ďuriš (k), Paukert (83. Donát) – Kovář J. (46. Boštík), Pavlák

K prvnímu utkání na hřišti soupeře zajíždělo naše A mužstvo na horkou půdu do Lanškrouna, kde je to tradičně velký boj (častokrát i na tribuně).

Od samého počátku ukazovali naši hráči svou technickou vyspělost, kterou převyšovali domácí. Našimi hloupými chybami se však hráči Lanškrouna dostávali paradoxně do větších příležitostí. Už ve 3. minutě přihrával Paukert Kovářovi, ale ten trefil jen brankáře Hrabáčka. V 18. minutě poprvé zahřmělo před Zemanovou brankou. Jeden z domácích hráčů se dostal do samostatného úniku, avšak Míra prokázal, že v souboji jeden na jednoho je snad nejlepším brankářem v krajských soutěžích. Ve 22. minutě pronikl Dan Ďuriš až do vápna domácích, z několika hráčů udělal strašáky v poli, bohužel ale nedokázal prostřelit změť ležících těl. Ve 37. minutě utekl naší obraně Doležal a dostal domácí do překvapivého vedení – 1:0. Hřebíček do poločasové rakve nám ještě o pár minut později mohl zatlouct Fait, ale naštěstí branku netrefil.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a s přibývajícími minutami se na naše kopačky začala vkrádat nervozita. Obranná řada kupila zbytečné chyby a směrem dopředu to byla spíše křeč. Naše naděje na zisk bodů držel spolehlivý Zeman, který v 60. minutě vychytal v dalším samostatném úniku Hostovského. Tím jakoby svůj tým nakopl a naši hráči převzali otěže utkání. V 64. minutě se povedl signál po rohovém kopu, Paukert bohužel při zakončení netrefil ideálně a nastřelil jen tyč Hrabáčkovy branky. Do plně zkonsolidované obrany se nám nedařilo pronikat a několik střel z větší vzdálenosti zase nemělo dostatečné gólové parametry. Hru přišli oživit i střídající Hájek s Donátem a výsledek se nakonec dostavil. V závaru po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Vaňous a svým prvním gólem od památné trefy v Ústí vyrovnal – 1:1. Ve chvíli, kdy se už všichni připravovali na penaltový rozstřel, vyslal Boštík do úniku Pavláka a ten už se chytit nedá – 1:2. Ihned po jeho brance rozhodčí utkání ukončil a v našich řadách tak propukla nefalšovaná euforie.

Výkon našeho mužstva nebyl ideální, v některých fázích zápasu byl dokonce špatný, ale vytrvalým bojovným výkonem na hranici sebeobětování jsme utkání dokázali otočit a tři body si tak odvážíme zaslouženě. Další vyšperkovaný zápas odehrajeme v sobotu na vlastním hřišti proti staré známé Řetové.