TJ Sokol Libchavy – SK Sloupnice 6:3 (4:1)

Branky: 14., 35. a 85. Pavlák, 1. a 81. (pk) Ďuriš, 29. Kovář
Žluté karty: 2:1 (61. Prášil, 78. Paukert – 31. Kupka)
Rohové kopy: 2:5
Diváků: 100

Sestava: Zeman – Vítek (71. Motyčka), Vaňous, Kopfštein, Martinec – Prášil (86. Donát), Urbanec, Ďuriš (k), Paukert (79. Boštík) – Kovář J. (59. Hájek), Pavlák

Do nové sezóny vstoupilo naše A mužstvo pod vedením nového trenéra Ivana Dostála. V letní pauze posílili naše mužstvo 2 hráči. Z České Třebové přišel na hostování Radek Urbanec, z Čisté pak druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku Petr Pavlák, taktéž na hostování. V přípravných zápasech se však bohužel zranili Váně se Lžíčařem a kvůli červené kartě z posledního jarního utkání nemohl nastoupit ani Louda. Z mužstva odešel pouze Lajza, kterého Brandýs nad Orlicí odmítl uvolnit.

Utkání se hned od začátku vyvíjelo dle našich představ. Již v 1. minutě vystřelil Ďuriš a překvapený brankář Dočkal jen sledoval, jak mu míč zaplul k pravé tyči – 1:0. Ve 4. minutě se akce prakticky opakovala. Střelcem byl tentokrát Jirka Kovář, který však neměl tolik štěstí a nastřelil tyč. V 8. minutě poprvé zahrozili hosté. Naši hráči se špatně rozestavěli při bránění rohového kopu a Šplíchal z něho nastřelil tyč zemanovy branky. Hned z protiútoku poprvé zahrozila letní akvizice Pavlák, tentokrát ještě nemířil přesně. V 11. minutě svým klasickým způsobem zatáhl Paukert míč po pravé straně, jako na stříbrném podnosu předložil Kovářovi, který přestřelil prázdnou branku. Ve 14. minutě naštěstí Jirka své předchozí zaváhání napravil a geniální přihrávkou vybídl Petra Pavláka k premiérové soutěžní brance v dresu Libchav – 2:0. Hned po rozehrávce však došlo k nedorozumění v naší obraně a Rozlívka snížil – 2:1. Ve 23. minutě pak mohlo být vyrovnáno. Hosté nastřelili nejprve tyč a Vondra z dorážky mířil nad. 29. minuta přinesla další pěknou akci našeho týmu. Urbanec našel v dobré pozici Pavláka, ten nejprve nastřelil brankáře Dočkal, ale odražený míč tentokrát posunul Kovářovi, který zvýšil na 3:1. Ve 34. minutě se pak poprvé výrazněji blýskl Zeman, který vytáhl dobrou Štarmanovu střelu. Ve 35. minutě již fanoušci věřili, že je po utkání. Pavlák skvěle obešel obranu hostí a zvýšil na 4:1.

Začátek druhého poločasu však naši hráči nezachytili. V 51. minutě vystřelil Vera a na Vaňousem tečovanou střelu neměl Míra Zeman šanci zareagovat – 4:2. V 61. minutě pak momentálně aktivnější hosté udeřili potřetí a naše hra se nakrátko doslova sesypala – 4:3. V 78. minutě pak po závaru v našem pokutovém území zachránil tři body Petr Vaňous, který akrobaticky vykopl míč z brankové čáry. A o dvě minuty později už bylo naštěstí rozhodnuto. Pavlák obešel přece jen unavenou obranu hostí, ve vápně byl faulován a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Dan Ďuriš – 5:3. V 84. minutě pak Pavlák uzavřel hattrick. Po krásném pasu Ďuriše se dostal do dalšího samostatného úniku, obešel i brankáře Dočkala a uzavřel tak spíše tenisové skóre sobotního utkání – 6:3.

Zápas jistě musel diváky bavit, ale trenéry už přeci jen méně. Z výsledku je patrné, na čem budeme muset v následujícím týdnu pracovat. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli do Lanškrouna, kde se střetneme s tamním „béčkem“. Věříme, že nás přijedete podpořit v hojném počtu.