TJ Sokol Libchavy – TJ Sokol Dlouhá Loučka 4:1 (1:0)

Branky: 45., 65. a 86. Pavlák, 89. Louda – 76. Bubeník (pk)
Rohové kopy: 4:2
Diváků: 91

Sestava:Zeman – Vítek, Vaňous, Kopfštein, Lžíčař – Louda, Urbanec (21. Motyčka), Ďuriš (k), Paukert (67. Boštík) – Prášil (83. Kovář), Pavlák (87. Hájek)

V utkání osmého kola I. B třídy nastupovali naši hráči proti Dlouhé Loučce v roli obrovských favoritů. I přes zarputilý výkon hostů, kteří přijeli prakticky bez lavičky, jsme nakonec povinné tři body získali.

Do zápasu jsme vstoupili logicky aktivněji než hosté a hned ve 3. minutě se po Prášilově akci dostal k zakončení Lžíčař, ale brankář Rek neměl s jeho pokusem problém. Na dlouhou dobu to však byl jediný fotbalovější moment. Našim hráčům se nedařil přechod do útoku a hosté, kteří viditelně přijeli ubránit bezbrankovou remízu, se s kombinací příliš nepárali. Ještě hůř bylo, když se ve 20. minutě zranil Radek Urbanec v horní polovině těla a podzimní část sezony pro něj skončila. Náš očekávaný nápor přišel až v samém závěru prvního poločasu. Ve 41. minutě ve velké šanci ještě neuspěl Pavlák. Po následné Paukertově přihrávce mířil nad opět Pavlák a v dalších šancích se ocitli i Prášil s Loudou, ale střelecké štěstí při nás tentokrát nestálo. Až ve 45. minutě pěkně uvolnil Paukert našeho nejlepšího střelce, který z úhlu prostřelil Reka – 1:0.

Do druhého poločasu logicky hosté nastoupili v útočnějším duchu a zejména Sedláčkova střela z 56. minuty nadělala Zemanovi starosti. V 65. minutě nás pak dostal Pavlák z bezprostřední blízkosti do dvoubrankového vedení a zdálo se, že odpor hostů tím definitivně zlomil, opak byl ale pravdou. V 76. minutě totiž fauloval střídající Boštík jednoho z hostujících útočníků a Bubeník pokutový kop bezpečně proměnil – 2:1. O osudu utkání tak rozhodl až v 86. minutě svým desátým gólem v sezóně opět Pavlák – 3:1. V samém závěru pak ještě pečetil naše vítězství pěknou střelou Louda – 4:1.

Po sedmi odehraných zápasech tak stále zůstáváme stoprocentní. Vítěznou sérii se naši hráči pokusí prodloužit v sobotu na hřišti kvalitní Kunčiny. Našimi nejlepšími hráči byli tentokrát střelec hattricku Pavlák a také Milan Kopfštein, který po zranění Urbance zaskočil ve středu zálohy a bezchybným výkonem výrazně přispěl k našemu vítězství.