TJ Sokol Libchavy – TJ Sokol Řetová 2:0 (1:0)

AR1: Štěrba Jaroslav, AR2: Papežík Jakub
Žluté karty:2:2 (34. Urbanec, 84. Motyčka – 75. Sedláček, 78. Vašina, 80. Chudý)
Rohové kopy: 6:3
Diváků: 160

Sestava: Zeman – Vítek (78. Motyčka), Vaňous, Kopfštein, Martinec – Louda (89. Šalda), Urbanec, Ďuriš (k), Paukert – Kovář J. (67. Boštík), Pavlák

Za krásného nedělního počasí jsme na vlastním stadionu přivítali téměř sousedy ze Řetové. V již tradičně vyhecovaném derby byla i tentokrát k vidění řada tvrdých osobních soubojů, ale také kvalitních fotbalových momentů. Na naší straně nastoupil ke svému prvnímu utkání v této sezóně Louda.

Diváci od samého úvodu zápasu viděli naprosto vyrovnanou partii odehrávající se povětšinou ve středu hřiště. Náš očekávaný úvodní nápor se příliš nezdařil a výrazněji jsme tak zahrozili až v 10. minutě, kdy se Pavlák ještě „takříkajíc“ zastřeloval. V 18. minutě jsme již udeřili. Vaňousův nákop perfektně prodloužil Urbanec, Pavlákův náběh nedokázala hostující obrana zachytit a Petr nás po své typické akci dostal do vedení – 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, avšak Pavláka tentokrát perfektně vychytal brankář hostí Hůlka. V minutě 26. nastala v našem pokutovém území takzvaná „trma vrma“, kterou ukončil faulem až Míša Martinec a k penaltě se postavil „starý známý“ Gejza. Jeho úmysl však nádherně vystihl Míra Zeman. Objektivně je třeba říct, že v této fázi utkání byli hosté mírně lepší a vyrovnání si nejspíš zasloužili. Poločasová situace však paradoxně mohla být zcela opačná. Ve 42. minutě se ocitl sám před prázdnou brankou Jirka Kovář a sám nejspíš doteď neví, proč jsme neodcházeli do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Po přestávce došlo v sestavě hostí k očekávané změně, kdy se na hrot posunul rychlonohý Bohunek, který „de facto“ zvrátil jarní utkání v Řetové. I nyní nám zle zatápěl, naše obrana ho tentokrát ale s vypětím všech sil dokázala pokrýt. Z dalších příležitostí hostí stojí jistě za zmínku ještě hlavička Voleského z 55. minuty, kterou však Zeman bezpečně kryl. S přibývajícím časem se logicky obranná řada Řetové čím dál více otvírala, což mohl využít zejména Pavlák v 79. minutě, ale svoji typickou akci velice netypicky nezakončil přesně. V 86. minutě už ale bylo rozhodnuto. Po poněkud krkolomné akci vybídl Petr Pavlák pěknou přihrávkou ke skórování Boštíka, který zachoval chladnou hlavu – 2:0. Hosté zbraně nesložili a tak si ještě v nastaveném čase vysloužili další pokutový kop, ale famózní Míra Zeman se o čisté konto připravit nenechal.

Po třech odehraných utkáních můžeme být zcela jistě spokojeni s plným bodovým ziskem, ale předváděná hra má stále rezervy. Ty se pokusíme odstranit v následujícím týdnu, který vyvrcholí nedělním zápasem v Horním Újezdu. Budeme rádi, když nás pojedete podpořit v co nejhojnějším počtu. Odjezd autobusu je v 15:15 od Džbánu.