TJ Svitavy B – TJ Sokol Libchavy 6:1 (0:1)

Branky: 67. (pk), 72. a 89. Frolo, 61. Jukl, 63. Urban, 73. Křížek – 9. Boštík
Žluté karty: 2:1 (29. Jukl, 57. Frolo – 66. Zeman)
Rohové kopy: 7:4
Diváků: 60

Sestava: Zeman – Vítek (76. Hájek), Vaňous, Motyčka, Prášil – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Boštík – Urbanec (25. Martinec), Pavlák

K zápasu 19. kola jsme zajížděli do Svitav – Lán, kde jsme se utkali s místní rezervou tradičně na umělém povrchu. Domácí se v zimní pauze netajili postupovými ambicemi, takže nás rozhodně nečekalo jednoduché utkání, přestože jejich jarní výsledky nebyly dosud ideální.

První poločas byl velmi vyrovnaný, větší příležitosti jsme si oproti očekávání vytvářeli my. Již v 9. minutě střílel Pavlák z úhlu a Boštík nás z dorážky poslal do vedení – 0:1. Domácí hrozili zejména ze standartních situací, ale když se žádná neujala, mohli jsme zvýšit vedení. Pavlák ale po krásné akci Michala Martince nezamířil přesně.

Domácí do druhého poločasu poslali dva hráče prvního týmu a na hře to bylo okamžitě znát. Úvodní nápor jsme ještě se štěstím zachytili, avšak po 60. minutě se naše obrana sesypala jako domeček z karet a domácí během čtvrt hodiny nasázeli za Zemanova záda 5 gólů. Debakl a zároveň hattrick pak v samém závěru dovršil Frolo – 6:1.

Na druhý poločas je třeba co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další domácí utkání proti Verměřovicím.